gardeshban.ir

روسیه کشوریست که بناهای زیبا و مجسمه های متنوع و هنرمندانه ای دارد که در گوشه و کنار این کشور پهناور دیده می شوند.
کد خبر: ۱۱۳۶۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷-1397 December 26
دیده بان گردشگری (gardeshban.ir) :
 بسیاری از این مجسمه ها یادبود اشخاص مهم نظامی و فرهنگی هستند یا جنبه ملی دارند ، اما مجسمه های دیگری نیز وجود دارند که کمی عجیب تر و غیرمعمول تر از مجسمه های همیشگی هستند. با لست سکند همراه باشید تا با عجیب ترین مجسمه هایی که در روسیه وجود دارند آشنا شوید تا شاید در سفرهایتان از آنها نیز دیدن کنید.

چیژیک پیژیک ( Chizhik-Pizhik ) – سن پترزبورگ

اگر در کنار رودخانه فونتانکا ( Fontanka River ) قدم بزنید با نگاه کردن به لبه های بیرونی و سنگی آن می توانید یک پرنده کوچک برنزی را بیابید که به دیواری رو به رودخانه چسبیده است. این پرنده برنزی فقط 11 سانتی متر است و 5 کیلوگرم وزن دارد و یکی از کوچک ترین مجسمه های شهر سن پترزبورگ است. مرسوم است که برای این پرنده کوچک سکه بیندازند چرا که مردم این شهر بر این باورند این کار برایشان خوش شانسی می آورد. چیژیک پیژیک در سال 1994 توسط یک هنرمند گرجستانی ساخته شده است.

بنای کیبورد (Keyboard Monument ) – یکاترینبورگ

این روزها دور بودن از کامپیوتر و تکنولوژی امکان پذیر نیست ! در نزدیکی رودخانه ایست (Iset River ) یک کیبورد بزرگ در مقیاس 30:1 به روی زمین ساخته شده است که آن را یادبودی برای تکنولوژی می دانند. بنای کیبورد در سال 2005 ساخته شده و هر کلید آن 80 کیلوگرم وزن دارد و وزن کلید اسپیس بیش از 450 کیلوگرم است. بنای کیبورد یکی از مهم ترین و بزرگترین جاذبه های گردشگری شهر یکاترینبورگ است.

بنای یادبود هیتر ( Monument to the Heater ) – سامارا

در این بنا ، یک گربه را می بینید که بالای یک رادیاتور ریلکس کرده است ، این بنا در حقیقت راحتی و گرمایی که رادیاتور به زندگی روس ها در روزهای سرد و یخبندان زمستان بخشیده است را نشان می دهد. این بنا در سال 2005 توسط یک هنرمند محلی به نام نیکولای کوکلف طراحی شده است و نقش روسیه در اختراع این وسیله را نشان می دهد. فرانز سان گالی که یک مخترع اهل سن پترزبورگ بود بعنوان یکی از مخترعین سیستم گرمایشی شناخته شده است.

کودکان قربانی گناهان بزرگترها هستند (Children are the Victims of Adult Vices ) – مسکو
نام این بنا به خوبی بیانگر موضوع و دلیل ساخت آن است. این مجسمه ها که در سال 2001 ساخته شده اند حقیقت تلخی را درباره زندگی کودکان و بزرگترهایی که با گناهان مختلف آنها را احاطه کرده اند نشان می دهند و نمادیست برای نجات کودکانی که در حال یا آینده قرار است در جامعه ای پر از مشکلات و گناه بزرگ شوند.سیزده مجسمه که هر یک به شکلی متفاوت ساخته شده اند سیزده عیب و ایراد را نشان می دهد از جمله بی تفاوتی ، اعتیاد ، سادیسم ، جنگ ، فقر ، دزدی ، تنبیه و خشونت و موارد دیگر که این نمادها گرد دو کودکی که به سادگی و به دور از این هیاهوها مشغول بازی هستند جمع شده اند.

استفان لوله کش ( Stepan the Plumber ) – اومسک

استفان لوله کش نام مجسمه ایست که برای شغل لوله کشی و احترام و تشکر از افرادی که این شغل را دارند ساخته شده است. استفان یک لوله کش است که از سوراخی درون زمین به بیرون می آید و چهره او نشان می دهد از شغل و کار سختی که انجام داده است رضایت دارد. این مجسمه از سال 1998 در مرکز شهر اومسک (Omsk) قرار گرفته است و چه مردم محلی چه گردشگران علاقه خاصی به او دارند. مردم این شهر برای جلوگیری از بروز مشکلات در لوله کشی خانه هایشان استفان را به آغوش می کشند.

بنای یادبود خانواده ( Monument to the Family ) – سارانسک

در گوشه و کنار روسیه بناهای مختلفی با نام بنای یادبود خانواده طراحی شده است که این مجسمه ها یک خانواده سالم و شاد را نشان می دهد که معمولا شامل پدر مادر و فرزندانشان است. این مجسمه ها در میدان های مهم شهرها قرار گرفته اند که یکی از آنها در شهر سارانسک است. تاریخ ساخت این بنای یادبود مشخص نیست اما از زمانی که وجود داشته اند از محبوبیت بالایی برخوردار بوده اند.

بنای یادبود موش های آزمایشگاهی که برای تحقیق درباره DNA استفاده شدند - نوبوسیبیرسک
چه کسی فکر می کرد ممکن است بابت آزمایش روی موش ها نیز برایشان بنای یادبود بسازند ؟ اما این مجسمه را می توانید رو به روی آموزشگاه سیتولوژی و ژنتیک دانشگاه نوبوسیبیرسک ( Novosibirsk ) بیابید. مجسمه ای که شبیه به یک شخصیت کارتونی است که در حال بافت یک DNA است و در حقیقت خود را قربانی بهبود نوع بشر می کند. این موش های آزمایشگاهی معمولا برای آزمایش داروها برای بیماریهای مختلف مورد استفاده قرار می گرفتند. این آزمایشگاه در نظر دارد تا بناهای یادبود دیگری برای سایر حیوانات نیز بسازد.مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
یادداشت
مناطق آزاد
ويديو
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار