gardeshban.ir

کیوتویکی از بزرگ‌ترین شهر‌های ژاپن محسوب می شود که جمعیتی حدود یک و نیم میلیون نفر در آن ساکن هستند.
کد خبر: ۱۱۳۷۳
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷-1397 December 26
دیده بان گردشگری (gardeshban.ir) : کشورها و شهرهای مختلف و زیبایی در شرق آسیا وجود دارند که علاوه بر قدمت چند هزار ساله هنوز هم می توانند قدرتنمایی کنند و زیبایی ها و مناطق گردشگری خود را به رخ دیگران بکشانند. 

معرفی شهر کیوتو +بهترین زمان سفر و مناطق گردشگری


معرفی شهر کیوتو

کیوتویکی از بزرگ‌ترین شهر‌های ژاپن محسوب می شود که جمعیتی حدود یک و نیم میلیون نفر در آن ساکن هستند.

این شهر در گذشته پایتخت ژاپن نیز بوده‌است. دانشگاه کیوتو در این شهر قرار گرفته‌است.


کیوتو برای بیش از هزار سال پایتخت ژاپن به شمار می‌رفته است و شهری کوچک در مقایسه با توکیو که به طور عمده از بمب‌ها و تخریب‌های جنگ جهانی دوم در امان مانده است.

از این رو، بسیاری از آثار تاریخی که در آن مشاهده می‌کنید دست نخورده باقی مانده‌اند. شهری که برای معابد و طبیعت سنتی‌اش به خوبی شناخته شده است.


معرفی شهر کیوتو +بهترین زمان سفر و مناطق گردشگریبهترین زمان برای سفر به شهر کیوتو
مسلما بهترین فصل برای بازدید از طبیعت و تماشای تغییرات رنگ برگ‌ها پاییز است.

به طور معمول شروع این تغییرات از اواخر اکتبر تا اواسط نوامبر خواهد بود.

در طی این مدت درجه حرارت هوا بین ۵۰ تا ۷۰ درجه‌ی فارنهایت خواهد بود. تابستان‌های این شهر معمولا به همراه باران گزارش می‌شوند. در این فصل حرارت هوا اوج می‌گیرد و رطوبت حکمرانی می‌کند.

بهترین تفریحات در کیوتو

تماشای تئاتر Gion Corner

Gion سنتی‌ترین بخش کیوتو محسوب می‌شود.

جایی که زن‌های جوان هنوز سعی می‌کنند که به یک گیشا (زنان ژاپنی که در بخش سرگرمی و هنر اشتغال دارند) تبدیل شوند، اما حرفه‌ای تر‌ها به اجرای موسیقی و رقص سنتی مشغول هستند.


خیابان Gion پر از رستوران‌ها، چایخانه‌های سنتی و خانه‌های چوبی و قدیمی بازرگانی است که آن را تبدیل به نقطه‌ای با ارزش از نظر هنری، فرهنگی و غذایی کرده است.

با پا گذاشتن به این خیابان به نحوی به ژاپن قرون وسطی بر می‌گردیم. همین موضوع ارزش بازدید از این خیابان را بسیار بالا می‌برد.


معرفی شهر کیوتو +بهترین زمان سفر و مناطق گردشگری


ساختمان ایستگاه کیوتو

ساختمان ایستگاه کیوتو نه تنها یک ایستگاه قطار است بلکه یک شهر فوق مدرن درون شهری دیگر به شمار می‌رود که شامل ۱۵ طبقه از تعداد بسیار زیادی مغازه، رستوران، امکانات دولتی، یک هتل، یک سالن فیلم و تئاتر، یک موزه هنر و مجموعه‌ی فروشگاهی ایستان می‌شود.


این بنا مکانی عالی برای یک شروع خوب به همراه صبحانه به شمار می‌رود.

زیارتگاه بزرگ کاسوگا (Kasuga)

زیارتگاه کاسوگا، یک معماری تاریخی شینیتو است که در اعماق جنگل نارا قرار دارد. زیارتگاه در سال ۷۶۸ میلادی ساخته شده است و برای فانوس‌های سنگی که خط راه منتهی به زیارتگاه را مزین کرده‌اند و همچنین فانوس‌های برنزی درون زیارتگاه مشهور است. این مکان به همراه بیش از ۳،۰۰۰ فانوس به عنوان میراث جهانی به ثبت یونسکو رسیده است. جنگل‌های اطراف زیارتگاه نیز میزبان یک باغ گیاه شناسی هستند.


معرفی شهر کیوتو +بهترین زمان سفر و مناطق گردشگری


کوهستان آراشی (Arashiyama)

کوهستان آراشی مکانی خوش منظره و طراحی شده به همراه زیبایی هیجان انگیز که با استاندارد‌های هرکسی سازگار است و پر از گزینه‌ها متعدد برای اکتشاف و سرگرم شدن بازدید کنندگان است.


از دیگر زیبایی‌های این کوهستان می‌توان وجود یک جاده‌ی جنگلی باشکو بامبو، پل Moon Crossing (عبور مهتاب) به همراه نمایی از شکوفه‌های گیلاس، یک مسیر از فانوس‌ها و گل‌ها در طول زمستان و یک پارک میمون به علاوه‌ی زیارتگاه ها، معابد، قبر‌های قدیمی و باغ‌های طبیعی را نام برد.

یکی دیگر از امکانات فوق العاده‌ی این ناحیه که به تنهایی ارزش بازدید دارد وجود ۷ چشمه‌ی آب گرم مشرف به مناظر زیبا و طبیعی است که می‌توانید برای رفع خستگی از آن‌ها استفاده کنید.


معرفی شهر کیوتو +بهترین زمان سفر و مناطق گردشگری


پارک نارا (Nara)
پارک نارا در پای کوه Ryoanji Temple قرار دارد و خانه‌ی بیش از ۱،۲۰۰ گوزن سیکای وحشی است. منطقه‌ای با مناظر فوق‌العاده زیبا که در سراسر کشور شناخته شده است. گوزن‌های سیکا زمانی مقدس شمرده می‌شدند و در حال حاظر از آن‌ها به عنوان گنجینه‌ی ملی یاد می‌شود.

بازدید از محله‌ی Pontocho

محله‌ی Pontocho با کوچه‌های سنگفرشی شده در ساحل غربی رودخانه‌ی Kamo، منطقه‌ای مشهور است که کابوکی (نوعی تئاتر سنتی ژاپن) از آنجا شروع شده است.

علاوه بر فرم سنتی سرگرمی، تعدادی رستوران با محل‌های نشستن رو به رودخانه به همراه غذا‌های خوشمزه (برخی از غذا‌ها بسیار گران هستند) وجود دارد که به مردم خدمات ارایه می‌کنند.

این محله مکانی خوب به همراه اتمسفری گیرا برای صرف یک وعده غذای عالی و روزی طولانی خصوصا پس از بازدید پارک نارا به شمار می‌رود. بازدید از آن را از دست ندهید.


معرفی شهر کیوتو +بهترین زمان سفر و مناطق گردشگریکوهستان آراشی (Arashiyama)

کوهستان آراشی مکانی خوش منظره و طراحی شده به همراه زیبایی هیجان انگیز که با استاندارد‌های هرکسی سازگار است و پر از گزینه‌ها متعدد برای اکتشاف و سرگرم شدن بازدید کنندگان است. از دیگر زیبایی‌های این کوهستان می‌توان وجود یک جاده‌ی جنگلی باشکو بامبو، پل Moon Crossing (عبور مهتاب) به همراه نمایی از شکوفه‌های گیلاس، یک مسیر از فانوس‌ها و گل‌ها در طول زمستان و یک پارک میمون به علاوه‌ی زیارتگاه ها، معابد، قبر‌های قدیمی و باغ‌های طبیعی را نام برد. یکی دیگر از امکانات فوق العاده‌ی این ناحیه که به تنهایی ارزش بازدید دارد وجود ۷ چشمه‌ی آب گرم مشرف به مناظر زیبا و طبیعی است که می‌توانید برای رفع خستگی از آن‌ها استفاده کنید.
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
یادداشت
مناطق آزاد
ويديو
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار