gardeshban.ir

شهر مسکو Moscow، پایتخت کشور روسیه شهری منحصربفرد و خارق العاده است که با تاریخ غنی و تعداد بیشمار موزه ها و بناهای تاریخی برای بازدید علاقمندان تاریخ جذابیت فوق العاده ای دارد.
کد خبر: ۱۲۳۴۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸-1398 February 04
گردشبان (gardeshban.ir) : همچنین با انواع قصرها، صومعه خانه ها، کلیساها، موزه ها، پارک ها، تپه ها، برج ها و گالری ها آنقدر جاهای دیدنی دارد که بازدید از تک تک جاذبه های دیدنی مسکو در یک سفر کوتاه غیر ممکن به نظر می رسد، بنابراین در فهرست مکان های دیدنی شهر مسکو به معرفی زیباترین جاذبه های گردشگری مسکو می پردازیم تا در برنامه ریزی یک سفر خاطره انگیز به این شهر تماشایی به شما کمک کنیم. 

مکان هایی که در فهرست دیدنی های شهر مسکو قرار دارند، شما را به فرهنگ مدرن مسکو، سنت های باستانی آن و گذشته تاریخی غنی آن می برند، بنابراین نه تنها جاذبه های گردشگری بسیار جالبی هستند، جادویی نیز محسوب می شوند. مسکو، یک مقصد جالب و هیجان انگیز برای گردشگری به شمار می رود و سفری خاطره انگیز برای میهمانان خود به یادگار می گذارد. 

جاذبه های دیدنی مسکو

جاذبه های گردشگری مسکو در روسیه: صومعه خانه نووسپاسکی Novospassky Monastery

با نقاط جذابی مانند صومعه خانه نووسپاسکی Novospassky Monastery اصلا لازم نیست که نگران برنامه سفر خود به مسکو باشید. این صومعه خانه که قدمت آن به قرن چهاردهم میلادی می رسد، اولین صومعه خانه تاسیس شده در قلب شهر مسکو است. این مکان مذهبی که در منطقه جنوب شرقی شهر واقع شده، یکی از معروف ترین جاذبه های دیدنی مسکو است که حتما باید از آن بازدید کنید.

جاذبه های دیدنی مسکو2


جاذبه های گردشگری مسکو در روسیه: کاخ بزرگ کرملین The Grand Kremlin Palace

کاخ کرملین Kremlin Palace که در سال 1849 ساخته شده، یکی از زیباترین دیدنی های شهر مسکو است، یک کاخ تاریخی با اتاق هایی که قدمت آن ها به قرن شانزدهم میلادی می رسد. به عنوان بخشی از بازدید مجموعه موزه ای کرملین Kremlin Museum Complex می توانید نمای بیرونی این بنا را مشاهده کنید اما بازدید از داخل این بنا تنها برای تورهای گروهی که دو تا سه بار در ماه برگزار می شوند، آزاد می باشد. این تورها برای بازدید از یکی از مکان های دیدنی شهر مسکو می بایست از قبل رزرو شوند و بیش از 344 دلار هزینه بر می دارند.


جاذبه های دیدنی مسکو 3


جاذبه های گردشگری مسکو در روسیه: تپه های اسپارو Sparrow Hills

این تپه ها که تا سال 1999 با عنوان تپه های لنین Lenin Hills شناخته می شدند، می بایست حتما در تور بازدید از مسکو قرار بگیرند. این نقطه از شهر مسکو با ارتفاع 220 متر، یکی از مرتفع ترین نقاط این شهر است و مشرف به رودخانه موسکووا Moskva River قرار دارد. به بالای این تپه ها بروید تا از تماشای جاذبه های دیدنی مسکو لذت ببرید.


جاذبه های دیدنی مسکو4


جاذبه های گردشگری مسکو در روسیه: کلیسای جامع آرکانجل Cathedral of the Archangel


کلیسای جامع آرکانجل Cathedral of the Archangel که بین جاذبه هایی مانند برج ناقوس ایوان Ivan the Great Bell Tower و کاخ بزرگ کرملین Great Kremlin Palace واقع شده، در قلب شهر مسکو قرار دارد. این کلیسا که جذابیت سبک معماری رنسانس کشور ایتالیا را به نمایش می گذارد و در محل کلیسای اولیه ای که قدمت آن به سال 1333 برمی گشت، ساخته شده است. کلیسای جامع آرکانجل Cathedral of the Archangel زیبا و منحصر به فرد است و می بایست حتما در برنامه ریزی برای دیدار از مکان های دیدنی شهر مسکو قرار بگیرد.


جاذبه های دیدنی مسکو5جاذبه های گردشگری مسکو در روسیه: آکواریوم مسکو Moskvarium

آکواریوم مسکو Moskvarium، زیست شناسی و اقیانوس شناسی را به سطح جدیدی ارتقا داده، زیرا نمایش های جادویی و جالبی دارد که نظیرشان را در هیچ جای دیگر دنیا نمی توانید، ببینید. این آکواریوم از سال 2013 که تاسیس شد، به یکی از برترین دیدنی های شهر مسکو تبدیل شده است. در آکواریوم مسکو Moskvarium بیش از 80 آکواریوم وجود دارند که میزبان جانوران دریایی از هشت هزار گونه مختلف هستند. این گونه ها که از سرتاسر جهان به این مکان دیدنی آورده شده، شامل بیش از 500 گونه ماهی از جمله دلفین، کوسه سه متری، نهنگ قاتل و تاس ماهی روسی می باشند.


جاذبه های دیدنی مسکو 6جاذبه های گردشگری مسکو در روسیه: موزه الماس Diamond Fund

موزه الماس Diamond Fund، مرکزی مملو از سنگ های قیمتی، جواهرات و الماس بوده و یکی از معروف ترین جاذبه های دیدنی مسکو به شمار می رود. این مرکز که توسط امپراطور پطر اول در سال 1719 میلادی تاسیس شده، نقطه ای ارزشمند چون جواهر است که در محدوده کاخ مشهور کرملین Moscow Kremlin در مسکو قرار دارد. بازدید از این موزه جالب را در برنامه سفرتان به مسکو قرار دهید.


جاذبه های دیدنی مسکو7جاذبه های گردشگری مسکو در روسیه: ز Lenin Mausoleum

در مرکز میدان سرخ Red Square، می توانید از کنار بدن مومیایی شده ولادیمیر لنین Vladimir Lenin که خودش اصلا نمی خواست هیچ بنای یادبودی برایش ساخته شود، گذر کنید و به جمع کسانی بپیوندید که در مورد این جسد مومیایی شده، بحث می کنند: آیا این جسد مومیایی شده، واقعا جسد خود لنین است؟! نکته مهم بازدید از آرامگاه لنین در بین دیدنی های شهر مسکو این است که می بایست تمامی دوربین ها، گوشی ها و کیف های خود را به دفتر ورودی نگهداری از وسایل بسپارید.


جاذبه های دیدنی مسکو8جاذبه های گردشگری مسکو در روسیه: پارک ملی لوسینی اوستراو Losiny Ostrov National Park


پارک ملی لوسینی اوستراو Losiny Ostrov National Park ترکیب فوق العاده ای از طبیعت و حیات وحش را به بازدیدکنندگان هدیه می دهد. این پارک که از نظر اندازه و عظمت معمولا با پارک ایالتی پدرا برانکا Pedra Branca State Park در شهر ریو دو ژانیرو در کشور برزیل و پارک ملی تیبل ماونتن Table Mountain National Park در شهر کیپ تاون در کشور آفریقای جنوبی مقایسه می شود، اولین پارک ملی تاریخ روسیه به شمار می رود که در آن می توانید انواع گونه های پرندگان، پستانداران، دوزیست ها و خزندگان را ببینید. با بازدید از این پارک تماشایی، لذت سفرتان به روسیه و تماشای مکان های دیدنی شهر مسکو را چند برابر کنید.


جاذبه های دیدنی مسکو 9


جاذبه های گردشگری مسکو در روسیه: موزه پوشکین Pushkin Museum

موزه پوشکین Pushkin Museum غنی ترین موزه هنر اروپایی در مسکو بوده که یکی از مهمترین کلکسیون های آثار امپرسیونیسم و پست امپرسیونیسم را در خود جای داده است. این موزه که در مقابل کلیسای جامع مسیح نجات دهنده Christ the Saviour Cathedral واقع شده است، در بدو تاسیس، موزه الکساندر سوم نام داشت ولی پس از انقلاب 1917 روسیه، نام آن به موزه هنر غربی تغییر یافت و نهایتاً در سال 1937، به افتخار صدمین سال درگذشت الکساندر پوشکین به نام کنونی تغییر نام داد.


جاذبه های دیدنی مسکو10


جاذبه های گردشگری مسکو در روسیه: کلیسای جامع مسیح نجات دهنده Cathedral of Christ the Saviour


این کلیسای جامع که بلندترین کلیسای ارتدوکس در جهان به شمار می رود، در کرانه رود مسکو قرار دارد. در طول تاریخ، بارها کلیسا مورد حمله قرار گرفت و تخریب شد، اما در میانه دهه 90، بعد از سقوط شوروی سابق اجازه بازسازی شد. نکته آخر اینکه موزه وسیعی در زیر این کلیسا قرار دارد و تاریخ این کلیسا را در بین جاذبه های دیدنی مسکو به نمایش گذاشته است.


جاذبه های دیدنی مسکو11


جاذبه های گردشگری مسکو در روسیه: برج اوستانکینو Ostankino Tower


برج اوستانکینو Ostankino Tower که 540 متر ارتفاع دارد، در اروپا بسیار مشهور است. این بنا علاوه بر اینکه یازدهمین بنای مرتفع در جهان به شمار می رود، دارای یک سکوی مشاهده است که چشم اندازهای عالی از شهر مسکو را به بازدیدکنندگان ارائه می دهد. بازدید از این برج زیبا و منحصر به فرد را در بین دیدنی های شهر مسکو قرار دهید.


جاذبه های دیدنی مسکو12


جاذبه های گردشگری مسکو در روسیه: وی دی ان کی اچ VDNKh


وی دی ان کی اچ VDNKh یکی از محبوب ترین مکان های دیدنی شهر مسکو است و یک مرکز تجاری و نمایشگاهی در این شهر به شمار می رود. این مرکز که مانند یک موزه عظیم از قصرها، فواره ها، بناهای معماری فوق العاده، طاق ها و پاویون ها می باشد، جذابیت فوق العاده ای برای گردشگران دارد. در بازدید از وی دی ان کی اچ VDNKh هرگز یک لحظه کسل کننده نخواهید داشت و تماشای بخش های مختلف آن به خاطره انگیزتر شدن سفرتان کمک خواهد کرد.


جاذبه های دیدنی مسکو 13


جاذبه های گردشگری مسکو در روسیه: تئاتر بولشوی Bolshoi Theatre


تئاتر بولشوی Bolshoi Theatre برای علاقمندان به هنر و فرهنگ، نقطه ایده آلی برای تماشای یکی از عالی ترین اجراهای اپرا یا باله در مسکو به شمار می رود. تئاتر بولشوی Bolshoi Theatre که بخاطر نمای سبک نئوکلاسیک خود شهرت دارد، یکی از مشهورترین جاذبه های دیدنی مسکو می باشد. بهتر است که بازدید از این سالن تئاتر و اپرای بی نظیر را در سفرتان به روسیه از دست ندهید.


جاذبه های دیدنی مسکو 14


جاذبه های گردشگری مسکو در روسیه: موزه فضانوردی Memorial Museum of Cosmonautics


موزه فضانوردی Memorial Museum of Cosmonautics بنای جذاب، منحصر به فرد و سر به فلک کشیده ای در مسکو است که یکی از دیدنی های شهر مسکو به شمار می رود. گردشگرانی که به این شهر سفر می کنند، می بایست حتما بازدید از این موزه را در برنامه خود قرار دهند. این موزه بازدیدکنندگان را در مورد گذشته مهم و تاریخچه فضایی روسیه مورد آموزش قرار می دهد و آنقدر نکات و جزئیات جالبی دارد که توصیه می کنیم هرگز آن را از فهرست برنامه های سفر خود حذف نکنید.


جاذبه های دیدنی مسکو 15


جاذبه های گردشگری مسکو در روسیه: کلیسای جامع سنت باسیل St. Basil's Cathedral


کلیسای جامع سنت باسیل St. Basil's Cathedral یکی از دیدنی های شهر مسکو است که در بخش جنوبی میدان سرخ Red Square قرار دارد و بین سال های 1555 و 1561 ساخته شده است. این بنا که شامل یک موزه نیز می شود، به همراه کاخ کرملین Kremlin Palace و میدان سرخ Red Square به عنوان یکی از میراث جهانی یونسکو شناخته شده است. نمای بیرونی این کلیسا بسیار زیبا و قابل توجه است، اما اگر زمان دارید، حتما از درون این کلیسا نیز بازدید کنید.


جاذبه های دیدنی مسکو 16


جاذبه های گردشگری مسکو در روسیه: میدان سرخ Red Square


میدان سرخ Red Square قلب شهر مسکو و اولین جاذبه ای است که بیشتر گردشگران از آن بازدید می کنند. این میدان با کلیسای جامع سنت باسیل St. Basil's Cathedral، موزه تاریخ History Museum، آرامگاه لنین Lenin Mausoleum و یکی از دیوارهای آجری طولانی کاخ کرملین Kremlin Palace احاطه شده است. بسیاری از خیابان های اصلی مسکو به این میدان منتهی می شوند. شاید به همین علت است که میدان سرخ Red Square میدان مرکزی شهر مسکو و گاهی کل روسیه شمرده می شود. بسیاری بر این باورند که نام این میدان به کمونیسم یا رنگ سنگفرش آن ارتباط دارد، اما این میدان با سنگفرش سیاه رنگ پوشانیده شده که هیچ مناسبتی با رنگ سرخ ندارد. علت نامگذاری میدان سرخ Red Square را می توان به این سبب دانست که واژه های قرمز و زیبا در زبان روسی تلفظی نزدیک به هم دارند و در واقع نام این میدان از زیبایی آن نشات گرفته و ربطی به جنایات خونین یا بنرهای سرخ کمونیستی ندارد. میدان سرخ Red Square نه تنها یک جاذبه گردشگری بی نظیر است، بلکه قلب، روح و سمبل کل روسیه به شمار می رود.


جاذبه های دیدنی مسکو 17


جاذبه های گردشگری مسکو در روسیه: مسکو کرملین Moscow Kremlin


مسکو کرملین Moscow Kremlin به اندازه تمامی جاذبه های دیگر شهر مسکو ارزشمند هست و اقامتگاه سلطنتی رئیس جمهور روسیه یکی از بزرگترین جاذبه های گردشگری این شهر است. چشم اندازهای خیره کننده شامل رودخانه مسکووا River Moskva و مکان این کاخ که در قلب شهر قرار گرفته، آن را به یکی از مهمترین نقاط شهر مسکو تبدیل می کند که حتما می بایست در فهرست برنامه ریزی سفر قرار بگیرد.


جاذبه های دیدنی مسکو 18


جاذبه های گردشگری مسکو در روسیه: مراکز خرید مهم در مسکو


مرکز خرید ایزمایلووسکی Izmaylovsky Market یکی از جاذبه های بسیار زیبای شهر مسکو است. یک محل خرید سوغات با صدها فروشنده که همه چیز از عروسک های ماتریوشکا Matryoshka (عروسک های چوبی درون تهی روسی، مجموعه ای از عروسک های کوچک شونده که به ترتیب داخل دیگری قرار می گیرد) تا کلاه های خز، جعبه های نوشیدنی و جواهرات گران قیمت را به فروش گذاشته اند. این بازار در تمام طول هفته دایر است، اما از آنجایی که برخی از فروشنده ها تنها در روزهای آخر هفته به این بازار می آیند، بهترین زمان برای خرید در این بازار، روزهای شنبه بین ساعت 10 صبح تا 6 بعدازظهر و یکشنبه ها از 10 صبح تا حدود 3 بعدازظهر می باشد. مراقب پلیس های این منطقه باشید، زیرا برای پول گرفتن از گردشگرها به دنبال بهانه هستند و به قوانین هیچ توجهی ندارند و در آخر اینکه برای ورود به این بازار می بایست 10 روبل ورودیه بپردازید. برای دسترسی بدان از مترو استفاده کنید، در ایستگاه Partizanskaya پیاده شوید، وقتی از ایستگاه بیرون آمدید به سمت چپ بپیچید، از خیابان رد شوید و مسیری را که به دژ چوبی منتهی می شود و چندین هتل در سمت چپتان قرار گرفته را دنبال کنید تا به بازار برسید. مرکز خرید آویاپارک Aviapark نیز که در سال 2014 افتتاح شده، 390 هزار متر مربع مساحت دارد و بزرگترین مرکز خرید قاره اروپا به شمار می رود. در این بنا بیش از 500 فروشگاه، یک سینمای 17 ساله، باغ زمستانی و یک آکواریوم چهار طبقه پر از ماهی های استوایی قرار دارند. در این مرکز خرید علاوه بر این بخش ها، امکانات مختلف فرهنگی، تفریحی و ورزشی نیز برای مراجعه کنندگان وجود دارد و می توانید همه کالاهای مورد نیاز خود را از معتبرترین برندهای بین المللی در آن بیابید.


جاذبه های دیدنی مسکو 19

مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
ويديو
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار