gardeshban.ir

اگر قصد سفر به ترکیه را داشته باشید احتمالا این سوال برایتان پیش می‌آید که بهتر است با خود لیر ترکیه ببرید یا دلار. خب شاید در نگاه اول این طور به نظر برسد که چون لیر واحد پول ترکیه است، منطقی آن است که پول خودشان را همراه داشته باشیم تا راحت‌تر کارهایمان به انجام برسند. اما واقعیت این است که دلار بردن بهتر از لیر است. چرا؟ در ادامه به طور کامل برایتان توضیح خواهیم داد.
کد خبر: ۱۲۸۴۸
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸-1398 February 23
دیده بان گردشگری (gardeshban.ir) :
پاسخ این سوال چندان دشوار نیست و با توجه به اینکه دلار پول رایج بین المللی است و در همه جا قابل تبدیل است، پیشنهاد می‌شود پول خود را به دلار تبدیل کنید. در ترکیه می‌توانید بیشتر معاملات خود را با دلار انجام دهید.

علاوه بر آن لیر مانند ریال به صورت مداوم در حال نوسان است و ممکن در سفر به یکباره از ارزش پول نقدی که به همراه دارید کاسته شود. بنابراین اگر دلار به همراه داشته باشید، نگرانی‌ای از این بابت نخواهید داشت و هر زمان که نیاز داشتید می‌توانید مقداری از آن را به لیر تبدیل کنید.

بیشتر برندها و مغازه‌های ترکیه دلار را قبول می‌کنند و همانجا با توجه به نرخ روز لیر با شما وارد معامله می‌شوند. البته با توجه به تفاوت نرخ جزئی با صرافی‌ها توصیه می‌شود در معاملاتی با مبالغ بالا این کار را انجام ندهید.

همچنین در پایان سفر و هنگام بازگشت به ایران چنانچه دلار به همراه داشته باشید می‌توانید با خیال راحت از ترکیه خارج شوید و در ایران با نرخ روز آن را به ریال تبدیل کنید؛ در صورتی که تبدیل لیر در ایران کار ساده‌ای نیست.
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
یادداشت
مناطق آزاد
ويديو
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار