gardeshban.ir

شرکت خطوط هوایی عراق اعلام کرد که به زودی پروازهای مسافری میان بغداد و دمشق از سرگرفته می شود.
کد خبر: ۱۲۸۷۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸-1398 February 24
دیده بان گردشگری (gardeshban.ir) :
 روزنامه دولتی «الصباح» عراق روز دوشنبه در گزارشی به نقل از یک مقام مسوول در شرکت خطوط هوایی عراق که نامش را فاش نکرده آورده است که این شرکت تلاش مستمری برای فراهم کردن زمینه از سرگیری پروازهای هوایی بین بغداد و دمشق انجام می دهد.
این مقام مسوول با یاد کردن از خط هوایی دمشق و بغداد به عنوان یکی از خطوط پروازی مهم و حیاتی برای عراق گفته است که پروازهای هوایی بغداد و دمشق در نتیجه جنگ در سوریه متوقف شده است.
به نوشته روزنامه الصباح بازگشایی خط پروازی بغداد و دمشق به دلیل درخواست روبه تزاید مسافران مورد اهتمام جدی دولت عراق است و باعث تسهیل در نقل و انتقال مسافران می شود.
پیشتر «مشعان الجبوری» نماینده سابق و از شخصیت های سیاسی معروف عراقی که روابط نزدیکی با دولت سوریه دارد، در سایت رسمی خود اعلام کرده بود که پروازها به دمشق از دو فرودگاه بین المللی بغداد ونجف اشرف از چهارشنبه آینده 25 اردیبهشت ماه از سرگرفته می شود.
وی اضافه کرده است که با تلاش خیرین و دوستان سوریه، این پروازها به دمشق نخست به صورت دو پرواز در روز خواهد بود. 
ناآرامی های سوریه از بهمن ماه 89 با تظاهرات محدود مردمی آغاز شد و سپس به دلیل دخالت برخی کشورهای منطقه و خارجی و حمایت آنها از گروه های تروریستی، بحران سوریه وارد فاز جنگ داخلی شد.
دولت سوریه بعد از شش سال جنگ ویرانگر توانست با کمک دوستان و همپیمانانش، بر گروه های تروریستی پیروز شده و آرامش را بار دیگر به سوریه بر گرداند.
چندی قبل اولین مسافرت زمینی بین بغداد و دمشق با عبور کاروان مسافران و زائران عراقی از یکی از گذرگاه های رسمی بین دو کشور، گشایش یافت.
عراق از معدود کشورهای عربی است که همواره در کنار دولت قانونی سوریه ایستاده و هم اینک خواهان بازگشت مجدد سوریه به اتحادیه عرب و برقراری روابط طبیعی اعراب با دمشق است.
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
ويديو
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار