gardeshban.ir

برخی خاورشناسان سرزمین الشتر را همان «نیسا» دانسته‌اند البته برخی از افراد نیز در این نظریه تردید دارند.
کد خبر: ۱۳۲۷۴
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۸-1398 March 06
گردشبان (gardeshban.ir) :

استان لرستان ۱۱ شهرستان با نام‌های ازنا، الیگودرز، بروجرد، پلدختر، خرم‌آباد، دورود، دوره، دلفان، رومشکان، سلسله (الشتر) و کوهدشت دارد. شهرستان سلسله از دو بخش با نام‌های بخش مرکزی شهرستان سلسله و بخش فیروزآباد تشکیل شده است. از دهستان‌های شهرستان سلسله می‌توان از ندر، دوآب، قلعه مظفری، هنام، یوسف‌وند، فیروزآباد و قلائی نام برد.  الشتر در مرکز شهرستان سلسله قرار گرفته است. این شهر یکی از زیباترین منطقه‌های گردشگری استان لرستان است.

نیسا تاریخچه احتمالی کدام شهر است؟(برای نوروز)

با نگاهی بر گذشته این شهر متوجه می‌شویم که برخی خاورشناسان سرزمین الشتر را همان «نیسا» دانسته‌اند البته برخی از افراد نیز در این نظریه تردید دارند؛ نیسا مکانی است که داریوش در کتیبه بیستون از آن یاد کرده است.

نیسا تاریخچه احتمالی کدام شهر است؟(برای نوروز)

 الشتر در گذشته با نام‌های لاشتر، الیشتر، لیشتر و نیسا شناخته می‌شد. گردو، عسل، چوب، غلات و گندم ره‌آورد‌های الشتر هستند. از جاذبه‌های گردشگری این شهر می‌توان به قلعه مظفری، پل کاکارضا، پل هنام، تپه گریران و دژ شینه اشاره کرد. تپه گریران که در روستایی به همین نام قرار گرفته، متعلق به دوران پیش از تاریخ ایران باستان است. تاریخ ایران باستان از تشکیل دولت ماد شروع شده و تا پایان حکومت ساسانیان ادامه داشته است.

نام تپه گریران در تاریخ ۱۸ اردیبهشت ماه ۱۳۸۰ در لیست آثار ملی کشورمان ثبت شد.

مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
ويديو
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار