gardeshban.ir

محوطه اثر ملی تئاتر شهر شب گذشته شاهد درگیری و تیراندازی بود. پیش از این نیز مدیر تئاتر شهر نسبت به ناامنی پیرامونی این بنای فرهنگی هشدار داده‌ بود.
کد خبر: ۱۳۷۵۹
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸-1398 March 20
دیده بان گردشگری (gardeshban.ir) :
حدود ساعت ۷ شب روز گذشته ۱۹ خرداد ماه یک درگیری با اسلحه در محوطه تئاتر شهر گزارش می‌شود.

بر اساس اعلام پلیس پیشگیری پایتخت درگیری میان ۲ جوان ۲۵ ساله به خاطر مسائل شخصی بوده که یکی از آنها با کلت کمری به پای دیگری شلیک می‌کند.

این اتفاق سبب اجتماع مردم در نزدیکی تئاتر شهر که بنایی ثبت ملی است می‌شود و پس از خلع سلاح طرف‌های درگیر به داخل این بنا انتقال پیدا می‌کنند.

تئاتر شهر علاوه بر ارزش معماری و میراثی یکی از مهم‌ترین سالن‌های نمایش در تهران است که هر روزه مردم بسیاری تا ساعات پایانی شب در آن رفت و آمد دارند. این درحالی است که محیط پیرامونی این اثر ثبت ملی در شان آن نیست.

از یک طرف باز شدن در مترو در حریم این اثر  منجر به رفت‌و آمدهای غیر مرتبط با این محوطه شده است و از طرف دیگر همین رفت‌و آمدها سبب تجمع دستفروشان در این منطقه شده‌ است.

پیش از این نیز مدیر تئاتر شهر نسبت به ناامنی پیرامونی این بنای فرهنگی هشدار داده‌ بود.

در سال‌های گذشته و در زمان مدیریت رجبعلی خسروآبادی بر میراث فرهنگی استان تهران بحث تهیه پرونده معماری معاصر مطرح شد که احتمال می‌رفت تئاتر شهر هم به عنوان بنایی شاخص در این پرونده قرار بگیرد اما همان زمان به دلیل ساخت و سازها در حریم این اثر و مشکلات پیرامونی آن و … کارشناسان احتمال قرار گیری این بنا را در پرونده بعید می‌دانستند و در نهایت هم پرونده‌ای تحت عنوان معماری معاصر ایران به فهرست موقت یونسکو ارسال شد که تئاتر شهر در آن جای نگرفت.
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
یادداشت
مناطق آزاد
ويديو
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار