gardeshban.ir

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر هرمزگان گفت: ۱۲ هزار و ۴۴۸ مسافر در ماه‌های فروردین و اردیبهشت امسال در مسیر دریایی بین المللی بندرعباس به بندر شارجه امارات جابجا شدند که این تعداد در همسنجی با پارسال ۱۶۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.
کد خبر: ۱۳۹۷۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸-1398 March 26
دیده بان گردشگری (gardeshban.ir) :
حمید رضا محمد حسینی با بیان این خبر افزود: ۲ خط کشتیرانی کرانه لاین با کشتی اقیانوس پیمای سانی و هوپاد دریا با کشتی هرمز ۱۴، سفر دریایی در مسیر بندر شهید باهنر و بندر شارجه را انجام می‌دهند.

وی اضافه کرد: در طول هفته ۱۰ سفر دریایی با قابلیت حمل ۸۳۰ مسافر و ۱۰۰ دستگاه خودرو توسط خطوط کشتیرانی یاد شده صورت می‌گیرد.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر هرمزگان افزود: مسافت این سفرهای دریایی در مسیر بندرعباس به شارجه ۱۳۰ مایل دریایی (۲۴۰ کیلومتر) است که امکان ۱۱ ساعت دریانوردی در پهنه آب‌های خلیج فارس را برای مسافران فراهم می‌کند.

محمد حسینی گفت: معافیت حمل بار همراه مسافر در این سفرهای دریایی با توجه به هر بلیت از ۸۰ تا ۲۰۰ کیلوگرم به عنوان مزیت مهم نسبت به سفرهای هوایی است.

وی با بیان اینکه بیشترین تمرکز سفرهای دریایی در آب‌های جنوبی ایران و به ویژه در مسیرهای دریایی هرمزگان قرار دارد، گفت: بندر شهید باهنر در مرکز استان هرمزگان با بهره مندی از پایانه فعال دریایی خلیج فارس یکی از اصلی‌ترین بنادر ایران در انجام سفرهای بین المللی است.

کشتی سانی دارای ظرفیت حمل ۴۱۸ مسافر با شرایط خاص در پنج کلاس است که مسافران می‌توانند نوع خدمات مدنظر را انتخاب کنند. همچنین امکانات زیادی برای مسافران در سفرهای بین المللی همچون اتاق‌های دارای امکانات، کافی شاپ، سینما، سونا، فروشگاه، فضای بازی کودکان و… فراهم است.

شرکت کشتیرانی والفجر (سهامی عام) حمل و نقل مسافر از بندعباس به بندرشارجه را برعهده دارد که بر اساس آنچه در پایگاه این شرکت درج شده است هزینه سفر دریایی از بندرعباس به شارجه یک مسیره ۵۲۰ هزار تومان و دو مسیره ۸۰۰ هزار تومان است. البته مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان سال گذشته هزینه بلیط کشتی سانی را از ۳۶۰ هزار تومان تا یک میلیون تومان در کلاس‌های مختلف ذکر کرده بود.
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
یادداشت
مناطق آزاد
ويديو
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار