gardeshban.ir

در 6 کیلومتری جنوب جاده اصلی ارتباطی تهران – شمال، پارک جنگلی زیبایی قرار دارد که کلکسیونی از جاذبه های طبیعی را در دل خود جای داده است. جنگل شیرآباد، مجموعه ای طبیعی و زیبا در 7 کیلومتری جنوب شهر «خان به بین» و 55 کیلومتری شرق گرگان است که از توابع شهرستان رامیان استان گلستان محسوب می شود.
کد خبر: ۱۴۶۷۸
تاریخ انتشار : جمعه ۱۴ تير ۱۳۹۸-1398 April 14
گردشبان (gardeshban.ir) :
در این طبیعت زیبای جنگل می شود گونه های گیاهی کمیابی مانند درختان سرخدار، ملچ، افرا و گونه های حیوانات وحشی نظیر خرس، پلنگ، شغال، گرگ و روباه در محیطی سرسبز و زیبا را دید. هر چند که در کنار پیاده روی در این فضای زیبا نمی توان چشم روی جست و خیز مارال های زیبا و گربه های جنگلی لابلای درختان تنومند آن بست. همه این زیبایی ها در جنگل شیرآباد که به عنوان یک اثر طبیعی در فهرست سازمان محیط زیست به ثبت رسیده به یک طرف، ملودی پیچیده در فضای آرامش بخش از سمت آبشارخان به بین به طرف دیگر.

پارک جنگلی شیرآباد با جاذبه های دیدنی کمیاب/عکسآبشار خان ببین، یک آبشار پله ای شکل حاوی 12 آبشار بزرگ و کوچک است که بزرگترین آبشار این مجموعه 7 گانه، سی متر ارتفاع دارد که دو حوضچه با عمق چهل تا هفتاد متر پای دیواره آن شکل گرفته است. آبشارهای پارک جنگلی شیرآباد در امتداد یکدیگر قرار گرفته و محال است با دیدن یکی از آن ها راهی اعماق جنگل برای دیدن دیگر آبشارها نشوید. البته ذکر این نکته ضروری است که راه دسترسی به بقیه به آسانی آبشار نخست نبوده و برای رسیدن به آن ها باید کمی تجربه جنگل نوردی همراه با آمادگی جسمانی کافی داشته باشید. ناگفته نماند که آبشارهای جنگل شیرآباد فرصت یک آب تنی حسابی را هم برای شما فراهم می کند.

بعد از لذت بردن از این آبشارها اگر می خواهید کمی هیجان به چاشنی سفرتان اضافه کنید پس از آبشار اول می توانید سری به غار «دیو سپید» بزنید. غاری که حدود 235 متر طول دارد و در ارتفاع 310 متری از سطح دریا قرار گرفته است. بازدید از این غار که گونه هایی از مهره داران و بی مهرگان نظیر گاماروس، عنکبوت، خرچنگ آب شیرین، خفاش، قورباغه جنگلی و گونه در حال انقراض سمندر غارزی ایرانی را در خود جای داده، نیازی به تجهیزات حرفه ای غارنوردی نیست.
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
ويديو
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار