gardeshban.ir

عضو مجمع نمایندگان استان تهران از بی‌توجهی شهرداری نسبت به ایمن‌سازی گود رها شده کنار برج میلاد انتقاد کرد و گفت: خطر کج شدن برج میلاد وجود دارد.
کد خبر: ۱۴۷۹۲
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۸-1398 April 17
دیده بان گردشگری (gardeshban.ir) :
سیده فاطمه ذوالقدر با هشدار نسبت به بی‌توجهی شهرداری نسبت به ایمن سازی گود رها شده کنار برج میلاد گفت: سال‌ها است کارشناسان، نمایندگان و مسئولان در مورد این گود هشدار می‌دهند اما متاسفانه تاکنون اقدام خاصی برای ایمن سازی آن انجام نشده است.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران افزود: تاکنون تذکرات زیادی در مورد بلاتکلیفی این گود داده‌ایم اما متاسفانه شهرداری تاکنون جوابی به ما نداده است؛ شهرداری نباید از این تذکرات و هشدارها به راحتی عبور کند بلکه باید آنها را جدی بگیرد.

وی با انتقاد از اینکه نه تنها برج میلاد بلکه ۲۰۰ گود مرگبار در پایتخت بدون ایمن‌سازی رها شده‌اند به خانه ملت گفت: می‌طلبد شهرداری سریع‌تر ایمن‌سازی این گودها به ویژه گود رها شده کنار برج میلاد را در دستور کار قرار دهد زیرا این گودها می‌توانند خطری جدی برای ساختمان‌های مجاور و منشاء آلودگی‌های زیست محیطی و آسیب‌های اجتماعی باشند و از سویی در زمان بحران خطرساز ‌شوند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: شهرداری باید سریع‌تر تیم کارشناسی را برای ایمن‌سازی گود کنار برج میلاد اعزام کند تا از خطر کج شدن برج میلاد جلوگیری شود البته نیاز است علت رها شدن این گود بررسی شود و اگر مشکلاتی در مسیر ساخت آن وجود دارد واگذار شود.

به گزارش چمدان، برج میلاد، برج مخابراتی چندمنظوره‌ای است که با ارتفاع ۴۳۵ متر بلندترین برج ایران و ششمین برج بلند مخابراتی جهان است. این برج با ۱۳ هزار متر مربع زیربنا از نظر وسعت کاربری سازه رأس برج در میان تمامی برج‌های مخابراتی دنیا مقام نخست را دارد.

برج میلاد با توجه به ویژگی‌های منحصربفردش مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی قرار دارد. به همین منظور فضاهای گردشگری، تجاری و فرهنگی، رستوران گردان، رستوران ویژه، سکوی دید باز و بسته، رواق‌های هنری، گنبد آسمان، موزه مشاهیر ایران، موزه هدایای شهرداری، فود کرت، واحدهای تجاری، پارک دلفین‌ها، پینت بال، سینمای گیم ۷ بعدی، دو سالن سینما، لیزریوم، رستوران سنتی، کافه آبشار و … در آن ایجاد شده است.
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
ويديو
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار