gardeshban.ir

یکی از زیباترین نقاط طبیعت گردی استان مازندران، آبشار پلنگ دره در شیرگاه مازندران است. برای این که بتوانید از این جاذبه طبیعی بکر دیدن کنید، باید کوله بار سفر بسته و راهی مازندران شوید.
کد خبر: ۱۴۸۸۷
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۸-1398 April 20
دیده بان گردشگری (gardeshban.ir) :
بعد از آن مسیر سوادکوه به شیرگاه را در پیش گرفته و خود را به روستای نفار برسانید. از بلندی های این روستا است که می توانید سرسبزی جنگل زیبای پلنگ دره را با چشم ببینید و با ملودی آبشارش روحتان را تازه کنید. آبشار پلنگ دره 8 متر ارتفاع دارد و ریزش آب آبشار به حوضچه سنگی زیرش، موسیقی زیبایی را در دل جنگل به راه انداخته است. زیبایی چشم نواز دیگر این آبشار، پوشش سبز خزه هایی است که گرداگرد آن را فرا گرفته و تصویر پوستر زیبایی از طبیعت را در این نقطه به رخ می کشد.

در حوضچه این آبشار است که می توانید تنی به آب زده و از هوای شرجی و گرم تابستانه خود را خلاص کنید.

البته این آبشار، تنها جایی نیست که در جنگل پلنگ دره می توانید در آن تجربه شنا داشته باشید. تمام مسیری که از ابتدای جنگل به سمت آبشار می آید، چشمه های متعدد و رودخانه ای زیبا و کم عمق هست که می توانید یک آب تنی حسابی را در آن ها تجربه کنید.

تماشای حیات وحش یکی دیگر از جاذبه های این جنگل است که هر ساله از بهار تا تابستان، گردشگران زیادی را به سمت جنگل پلنگ می کشاند. از سنجاب های تند و تیز کوچکش گرفته تا خرگوش های خاکستری. جانورانی که هیچ خطری برای شما ندارند و می توانید با خیال راحت از دیدنشان لذت ببرید. مسیر جنگلی دره پلنگ یک مسیر هموار برای پیاده روی است جایی که بدون هیچ پستی و بلندی می توانید در آن آرام قدم زده و از طبیعت بکرش بهره مند شوید. ضمن اینکه این مسیر امکان دوچرخه سواری را هم به شما می دهد.


زیبایی های بکر آبشار پلنگ دره در مازندران/عکس

زیبایی های بکر آبشار پلنگ دره در مازندران/عکس
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
یادداشت
مناطق آزاد
ويديو
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار