gardeshban.ir

گزارش/
معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان تهران آخرین وضعیت ساختمان تاریخی میدان حسن‌آباد در حریق دیشب را تشریح کرد.
کد خبر: ۱۵۱۰۹
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۸-1398 April 27
گردشبان (gardeshban.ir) :
محسن شیخ الاسلامی معاون میراث فرهنگی استان تهران با اشاره به وقوع آتش سوزی گسترده در میدان حسن آباد تهران گفت: یک انبار محل نگهداری کالا در میدان حسن آباد تهران دچار حریق شد که با توجه به مجاورت این انبار با بنای تاریخی میدان حسن آباد، حریق به بخش‌هایی از این بنا نیز سرایت کرد.

وی افزود: حریق در ضلع شمال غرب میدان حسن آباد رخ داده و درست جنب ایستگاه شماره یک آتش نشانی است و خوشبختانه در کمترین زمان ممکن نیروهای آتش نشانی در محل حاضر شدند و نسبت به مهار حریق و گسترش آتش اقدام کردند که این موضوع باعث شد تا آسیب کمتری به بناهای تاریخی واقع در میدان حسن آباد وارد شود.

شیخ الاسلامی اضافه کرد: خوشبختانه با توجه به حضور به موقع مأموران آتش‌نشانی در ظاهر و نمای بنا آسیب زیادی به چشم نمی‌خورد.

وی افزود: سطح پشت‌بام بنا و نیز درها و پنجره‌های چوبی آن طعمه حریق شدند و متاسفانه به‌نظر می‌رسد، آسیب‌های حریق به داخل بنا بیشتر بوده و این موضوع نیازمند بررسی بیشتر است.

معاون میراث فرهنگی استان تهران ادامه داد: حریق به طبقه بالای این بنا سرایت کرد اما با حضور به موقع آتش‌نشان‌ها، آتش سوزی به طبقه پایین نرسید. با این حال علت و میزان خسارات وارد شده به این بنا در دست بررسی است و نتیجه نهایی پس از انجام کارشناسی دقیق به زودی اعلام خواهد شد.
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
ويديو
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار