gardeshban.ir

از اکتبر سال گذشته که تونل هوشمند بهره برداری شده است، بیش از 20.000 مسافر بدون نشان دادن گذرنامه از طریق فرودگاه بین المللی دبی عبور کرده‌اند.
کد خبر: ۱۵۴۰۵
تاریخ انتشار : شنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۸-1398 May 05
گردشبان (gardeshban.ir) :
در حال حاضر برای مسافران تجاری و مسافران درجه یک در پایانه 3 فرودگاه بین المللی دبی امکان خدمات و ترخیص یک­پارچه با تکنولوژی های­تک وجود دارد، بصورتی که به هیچ مدرک دیگری، حتی یک اثر انگشت ساده هم نیاز نیست.

کاری که مسافران باید انجام دهند این است که به سادگی با عبور از یک تونل هوشمند، به دوربین‌های با فناوری تشخیص بیومتریک نگاه کنند. پس از ترخیص، مسافر بدون اینکه منتظر مهر زدن گذرنامه خود باشد، می­تواند به پرواز ادامه دهد.

این فرآیند حدود 3 الی 4 ثانیه طول می­کشد، که بستگی به سرعت عبور مسافر و میزان آشنایی وی با سیستم جدید دارد. تنها کاری که مسافران باید انجام بدهند این است که فقط باید در تونل راه بروند. طبق گفته مدیر امور اقامتگاهی و خارجیان به "خلیج(فارس)تایمز"، تمامی این سیستم بیومتریک است. طبق گفته وی: «دبی اولین شهر جهان است که از سیستم تونل هوشمند استفاده می­کند.» همانطور که گفته شد، این سیستم از اکتبر 2018 راه‌اندازی شده است.

هر روز مسافران فقط با چند ثانیه پیاده‌روی در این تونل، می­توانند از گیت عبور کنند. طبق گفته معاون مدیر خدمات فرودگاه، فقط اسکن عنبیه در زمان استفاده از تونل برای هر مسافر الزامیست.

وی گفت: «این عملیات، فرآیندی یک­پارچه است که در آینده برای سایر پایانه‌ها نیز اجرا خواهد شد.» معاون مدیر خدمات فرودگاه تاکید کرد، هدف از چنین سیستمی، ثبت تعداد زیادی مسافر توسط سیستم تول هوشمند است. چرا که فقط در یک روز 100.000 مسافر توسط اداره امور اقامتگاهی و خارجیان در پایانه‌های فرودگاهی ثبت می­شود.


عبور 20 هزار مسافر از فرودگاه دبی بدون نشان دادن گذرنامه/تصاویر

عبور 20 هزار مسافر از فرودگاه دبی بدون نشان دادن گذرنامه/تصاویر

عبور 20 هزار مسافر از فرودگاه دبی بدون نشان دادن گذرنامه/تصاویر

عبور 20 هزار مسافر از فرودگاه دبی بدون نشان دادن گذرنامه/تصاویر
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
ويديو
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار