gardeshban.ir

یکی از جاذبه های هیجان انگیزی که در شهر مسکو قرار دارد، آرامگاه مومیایی شده لنین است.
کد خبر: ۱۵۶۷۷
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸-1398 May 12
گردشبان (gardeshban.ir) :
سالانه گردشگران بی شماری برای بازدید از این جاذبه به سمت شهر مسکو سفر می کنند تا از این مقبره دیدن کنند. 

ولادیمر ایلیچ که به لنین معروف است رهبر انقلاب روسیه در سال ۱۹۱۷ بوده و پدر اتحاد جماهیر شوروی نیز بود.

از لنین به عنوان یک نظریه پرداز در شوروی کمونیستی نیز یاد می شود و آرامگاهش در چند قدمی کاخ کرملین واقع است.

در چند قدمی کاخ کرملین در مسکو آرامگاه لنین قرار دارد. این جاذبه یکی از جنجالی ترین و ترسناک ترین جاذبه های شهر مسکو در روسیه است. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سالانه ۲٫۵ میلیون مسافر برای بازدید از مقبره ولادیمر لنین، که جسدی مومیایی شده است به مسکو سفر می کنند. ولادیمر ایلیچ اولیانوف که به لنین معروف است نظریه پرداز شوروی کمونیستی بوده و آرامگاهش در در شهر مسکو واقع شده است. اما لازم است بدانید این است که برای بازدید از این مجموعه می بایست آداب خاصی را رعایت فرمایید.

در اوت ۱۹۲۴ درب های بازدید از مقبره لنین به روی عموم مردم گشوده شد. این بنای تاریخی که ۲۴ متر طول و ۱۲ متر ارتفاع دارد و درون آن یک تالار یادمان کم نور همراه با جسد مومیایی شده ی لنین در یک تابوت شیشه ای به چشم می خورد. این آرامگاه با جاذبه های مهم دیگری نظیر کرملین، مرکز خرید GUM و کلیسای سنت باسیل نیز احاظه شده است.

ساعات بازدید از آرامگاه لنین در مسکو

در روزهای سه شنبه، چهارشنبه، پنجشنبه و شنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ بعداز ظهر باز است. با این حال اگر خواستید انفرادی به جای همراه شدن با تورهای گردشگری از این مجموعه ی تاریخی بازدید کنید می توانید به سمت این آرامگاه بروید. توجه داشته باشید که لازم است از ساعت باز بودن آرامگاه لنین در مسکو مطلع شوید، آرامگاه لنین در تعطیلات عمومی و روزهای تعمیر و بازسازی بسته است.

ورود به آرامگاه لنین در مسکو

به منظور ورود به آرامگاه لنین در مسکو شما می توانید از طریق باجه ی کنترلی که در برج نیکولسکایا در باغ الکساندر واقع است به این آرامگاه وارد شوید. امکان دارد که مقابل این باجه صف طولانی هم وجود داشته باشد که آن قدرها هم طولانی نیست. البته اگر خوش شانس باشید می توانید در حین ایستادن در صف، مراسم تعویض نیروهای امنیتی در مقبره ی سربازان گمنام نیز مشاهده کنید.

بازدید از آرامگاه لنین رایگان است

توجه داشته باشید که بازدید از آرامگاه لنین در مسکو برای تمامی افراد رایگان است و تنها در صورتی از شما پول دریافت می شود که با خود کیفی برای بازرسی داشته باشید.

افراد کلاه برداری هستند که به مسافران کم تجربه بلیط های ورود سریع به مقبره می فروشند. از همین رو اگر شما با چنین پیشنهادی مشابهی روبرو شدید حتما از خرید این بلیط ها خودداری کنید چرا که ورود به آرامگاه لنین کاملا رایگان است و تنها تعدادی از تورهای گروهی نیاز به پرداخت ورودی ویژه دارند.

کیف همراه خودتان برای بازدید از آرامگاه لنین نبرید!

شاید کمی برایتان عجیب باشد، اما به دلیل برخی مسائل امنیتی ورود هر گونه شی فلزی، تلفن همراه و دوربین، انواع مایعات یا کیف های بزرگ به داخل آرامگاه لنین ممنوع است و با متخلفان برخورد می شود.

در صورتی که فراموش کردید و کیفتان را همراه خودتان بردید، باید برای بررسی کیفتان از گیت رد شود و برای این کار مبلغی از شما بابت آن گرفته می شود. علاوه بر این خود را برای یک بازرسی بدنی کامل هم آماده کنید.

عکاسی ممنوع!

در آرامگاه لنین عکاسی اکیدا ممنوع است، توجه داشته باشید که نیروهای امنیتی شما را قبل از ورود به آرمگاه لنین در مسکو کاملا بررسی خواهند کرد، در صورتی که موفق به پیدا کردن نشدند، کارمندان داخل آرامگاه این اجازه را دارند تا از شما بخواهند که تمامی عکس های گرفته شده ناشی از این نقص قانون را پاک کنند.

رعایت تمامی قوانین الزامیست!

توجه داشته باشید که درون آرامگاه لنین در مسکو شما می بایست که دائما در قالب یک صف حرکت کنید و همراه با دیگر گردشگران حرکت کنید. نگران نباشد شما در حالی که به آرامی حرکت می کنید و چشمانتان را به تاریکی عادت می دهید شانس روبرو شدن با پدر بلشویک ها را دارید و بر اساس قوانین آرامگاه مردها نمی توانند در حین بازدید از ساختمان کلاه به سر داشته باشند. علاوه بر این تمامی بازدید کنندگان باید در حین دیدار از مقبره دست‌های خود را از جیب خارج کنند.

پس از این که تمامی قوانین را رعایت کردید شما جسد لنین با کت و شلواری مشکی، ظاهری بسیار مرتب و ریش اصلاح شده در تختخوابی سرخ دراز کشیده و انگار که همین الان مرده است را مشاهده خواهید کرد. جسد لنین در محفظه ای شیشه ای قرار دارد و داخل این محفظه دما و میزان رطوبت به شدت کنترل می شود. همچنین این محفظه از ورود باکتری ها جلوگیری می کند و باعث سالم ماندن جسد می شود. با این حال، هرهفته دانشمندان جسد لنین را به دقت بررسی می کنند و تمهیدات لازم برای مراقبت از او را انجام می دهند.


باید و نبایدهای بازدید از آرامگاه لنین در مسکو/تصاویر

باید و نبایدهای بازدید از آرامگاه لنین در مسکو/تصاویر

باید و نبایدهای بازدید از آرامگاه لنین در مسکو/تصاویر
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
ويديو
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار