gardeshban.ir

گزارش/
بوریس جانسون در جدیدترین اظهاراتش به تسهیل قوانین مهاجرتی در بریتانیا اشاره کرده است.
کد خبر: ۱۵۹۵۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸-1398 May 19
گردشبان (gardeshban.ir) :
خبرگزاری رویترز به نقل از بوریس جانسون اعلام کرد که بریتانیا برای گشودن بیشتر درهای خود به روی دانشمندان قصد دارد تسهیلاتی در قوانین مهاجرتی خود ایجاد کند.

نخست وزیر بریتانیا در این خصوص گفته است: «ما امروز در لایو فیسبوک اعلام می‌کنیم که در حال ایجاد تغییراتی در قوانین مهاجرتی هستیم تا بدین وسیله دسترسی به بریتانیا راحت‌تر شود و بتوانیم پذیرای شمار بیشتری از دانشمندان و متخصصان علمی در جهان باشیم.»

«راه سریع مهاجرتی» که دولت جدید بریتانیا قصد دارد در سال جاری آن را به اجرا درآورد با هدف جذب دانشمندان، نخبگان و متخصصان در زمینه‌های علم و فناوری طراحی شده است.

بر اساس این طرح که پس از رایزنی و مشورت با دانشگاه‌ها و موسسات علمی تدوین شده سقف رتبه‌بندی برای صدور ویزای نخبگان ویژه برداشته می‌شود و معیارهایی جدید و ساده‌تر برای تایید خودکار درخواست‌ها بر اساس قوانین کنترلی مهاجرت اضافه خواهد شد.

طرح یاد شده همچنین تسهیلاتی را برای افراد وابسته به متقاضیان واجد شرایط فراهم و دسترسی به بازار کار بریتانیا را تسهیل می‌کند. بر این اساس دیگر نیازی به ارائه یک پیشنهاد کار قبل از ورود به خاک بریتانیا نخواهد بود.

دفتر نخست وزیری بریتانیا با تاکید بر موارد یاد شده همچنین یادآور شده که قرار است به موجب این طرح مساعدت‌های مالی مضاعف برای دانشمندان و محققانی که پیش از اجرایی شدن برکسیت در پی دریافت این کمک‌ها از اتحادیه اروپا بودند، فراهم شود.

این ادعای نخست وزیر بریتانیا در حالی مطرح می‌شود که کند و پیچیده‌تر شدن جذب نیروهای متخصص توسط کارفرمایان در بریتانیا که از نیمه دوم سال ۲۰۱۶ به تدریج آغاز شده پیشتر به عنوان یکی از نگرانی‌های عمده مطرح در خصوص تبعات اجرایی شدن برکسیت عنوان شده است.

بوریس جانسون که پیش از این سابقه اظهارنظر های جنجالی و غیرمنتظره را در طول دوران تصدی سمت‌های مختلف اجرایی در کارنامه دارد توضیات بیشتری در باره تغییرات در نظرگرفته شده برای سیاست‌های مهاجرتی کشورش ارائه نکرد.
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
ويديو
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار