gardeshban.ir

برای کسانی که علاقه‌مند به شناورها، داستان‌های مربوط به حمل و نقل دریایی و تاریخ و افسانه‌های آن هستند، کانال سوئز یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری به حساب می‌آید.
کد خبر: ۱۶۱۵۵
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸-1398 May 23
دیده بان گردشگری (gardeshban.ir) :

کانال سوئز در مصر یکی از راه‌های آبی پرتردد در دنیاست که دریای مدیترانه را به دریای سرخ متصل می‌کند. گفته می‌شود بعد از توریسم بیش‌ترین درآمد مصر از عوارض حاصل از تردد شناورها در این کانال به دست می‌آید اما خود سوئز هم یک جاذبه گردشگری برای مصر به حساب می‌آید که معمولا تورهای یک روزه‌ای در آن برای گردشگران برگزار می‌شود.

برای کسانی که علاقه‌مند به کشتی هستند کانال سوئز بسیار جذاب است آنها می‌توانند ساعت‌ها در امتداد این کانال و بندر سعید راه بروند و به تردد انواع کشتی‌ها و شناورها نگاه کنند.

ردپای داریوش هخامنشی در تور گردشگران کانال سوئز

از سوی دیگر کانال سوئز یکی از مقاصد کشتی‌های تفریحی کروز است. منظره پل «صلح مبارک» که از روی کانال می‌گذرد و قاره آفریقا را به اوراسیا متصل می‌کنند، از عرشه این کشتی‌ها برای گردشگران بسیار دیدنی است.

از سوی دیگر تاریخ خفته در پشت این کانال دیدن آن را بسیار جذاب می‌کند. داریوش اول هخامنشی در این منطقه فرمان ساخت کانالی را داد که اگرچه امروزه کاملا منطبق بر کانال سوئز امروزی نیست اما به نوعی اخلاف کانال سوئز کنونی به حساب می‌آید.

قیمت برگزاری یک تور خصوصی یک روزه برای کانال سوئز از قاهره حدود ۷۰ دلار است.

چمدان


پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
یادداشت
مناطق آزاد
ويديو
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار