gardeshban.ir

گزارش/
ازبکستان با هدف تقویت گردشگری و افزایش سهم گردشگری در تولید ناخالص داخلی دریافت روادید سفر 30 روزه را برای شهروندان 20 کشور دیگر لغو کرد.
کد خبر: ۱۶۱۶۸
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸-1398 May 24
گردشبان (gardeshban.ir) :
شینهوا نوشت: این امکان عمدتا برای اتباع کشورهای آمریکای لاتین و با هدف تقویت بخش گردشگری ازبکستان انجام می‌شود. با احتساب این ۲۰ کشور تاکنون اتباع ۸۰ کشور جهان می‌توانند بدون دریافت ویزا برای مدت ۳۰ روز به ازبکستان سفر کنند. لغو روادید برای اتباع این ۲۰ کشور بنا به دستور ریاست جمهوری ازبکستان از اول ژانویه سال آینده میلادی (۱۱ دی ) اجرایی می‌شود.

عزیز عبدالحکیموف (Aziz Abdukhakimov) معاون نخست وزیر ازبکستان گفت: رئیس کشور دستوری بسیار جدی برای اعمال نظام سفر بدون روادید با تعدادی از کشورهای بزرگ صادر کرده است و ظرف یک ماه تصمیماتی در این خصوص اعلام خواهد شد.

دولت ازبکستان با اتخاذ تدابیری درصدد تقویت بخش گردشگری خود بوده و قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ بیش از ۹ میلیون گردشگر خارجی جذب کند و سهم گردشگری در تولید ناخالص داخلی را از ۲٫۳ درصد در سال ۲۰۱۷ تا سال ۲۰۲۵ به ۵ درصد برساند.

بر اساس گزارش ایرنا، بر اعلام سفارت ازبکستان در تهران از ۱۹ مارس ۲۰۱۹ میلادی (۲۸ اسفند سال گذشته) ایرانیان می‌توانند به صورت الکترونیکی روادید دریافت کنند.
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
ويديو
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار