gardeshban.ir

مدیرکل میراث‌فرهنگی استان گیلان گفت: مالکیت مدرسه دانشسرا رشت ابتدا در اختیار اداره کل آموزش پرورش استان بود ولی با شکایت وراث مرحوم جفرودی، مالکیت این بنا از آموزش و پرورش سلب و به وراث واگذار شد.
کد خبر: ۱۶۱۹۳
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸-1398 May 24
دیده بان گردشگری (gardeshban.ir) :
شهرود امیرانتخابی، مدیرکل میراث‌فرهنگی استان گیلان در پاسخ به خبر منتشر شده در فضا مجازی درباره فراموش شدن این بنا تاریخی از سوی میراث فرهنگی با اشاره به اقامت وراث در خارج از کشور و عدم رسیدگی به بنا، اظهار کرد: قسمتی از سقف ساختمان مذکور به دلیل فرسودگی، شرایط اقلیمی و بارش باران‌های سیل آسا دچار آسیب جدی شده و به مرمت و بازسازی نیاز دارد.

او همچنین از پیگیری‌ها و رایزنی‌ها با مراجع ذی‌ربط در خصوص تامین اعتبار و مرمت بنا خبر داد و گفت: مکاتباتی از سوی این اداره کل با آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه استان انجام شده که تاکنون نتیجه‌ای حاصل نشده است.

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان با اشاره به این‌که برقراری ارتباط با مالکان جهت تعیین تکلیف بنا در دستور کار میراث فرهنگی استان قرار دارد افزود: از سوی دیگر با رایزنی همچنان در پی مرمت و بازسازی بنا با تأمین اعتبار احتمالی از سوی نهادهای ذیربط هستیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی گیلان، مدرسه دانشسرا (رشیدی قدیم) مربوط به دوره قاجار بوده و با شماره 23046 در فهرست آثار ملی کشور ثبت شده است.

اسکان نیوز
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
ويديو
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار