gardeshban.ir

از جاذبه های گردشگری خراسان جنوبی که به تازگی بعد از چندین سال رنگ و لعاب دیگری گرفته منطقه گواب در شهرستان خوسف است.
کد خبر: ۱۶۸۲۹
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۸-1398 June 11
گردشبان (gardeshban.ir) :
طی بارندگی های اخیر در زمستان ۹۷ و بهار امسال گواب خشکیده، بعد از ۲۰ سال پر آب شد که شادی را به دل مردم منطقه برگرداند. این مکان تفریحی دل انگیز در نزدیکی آرامگاه ابن حسام و بافت تاریخی شهر، مجاور مزارع مردم واقع شده است.

در برهه زمانی که آب گواب خشک شده بود زمین آن به مرور زمان تبدیل به نمکزار و محلی برای دفن زباله شد و زیبایی خود را از دست داد که با اعتراض ساکنان منطقه روبرو شده بود این باعث شد تا مسئولین راه چاره ای پیدا کنند. طرح راه اندازی اردوگاه تفریحی که از ۶ ماه گذشته کلنگ زنی شده بود بعد ار سه ماه عملیات اجرایی آن آغاز شد و در سوم فروردین ۱۳۹۸ به صورت رسمی با حضور مسئولان افتتاح شد.

نوروز امسال در کنار بناهای تاریخی خوسف، گواب با استقبال بی نظیر مسافران روبرو شد. از جمله امکاناتی که جهت رفاه مسافران به همت مسئولان، بخش خصوصی، و تعاونی امور عشایری در اردوگاه گواب در نظر گرفته شده بود میتوان به چندین کپر که در اطراف دریاچه ساخته شده، راه اندازی بازارچه و نمایشگاه صنایع دستی و محصولات کشاورزی دامی و عشایری استان در ۲۲ غرفه و سیاه چادر عشایری، قایق و اجرای موسیقی محلی زنده اشاره کرد که موجب جذب هر چه بهتر گردشگر و در نتیجه درآمد چشمگیری برای مردم منطقه داشته است.

بر اساس پیش بینی های انجام شده با تجهیز این جاذبه تفریحی زمینه اشتغال برای چندین نفر فراهم خواهد شد. اگر قصد سفر به خوسف را دارید و یا در طول سفر خود از این شهر گذر کردید دیدن و قایق سواری در گواب را فراموش نکنید.

آدرس :خراسان جنوبی، شهرستان خوسف، نزدیک آرامگاه ابن حسام خوسفی، منطقه تفریحی گواب

تالاب گردشگری گواب؛جاذبه ای تفریحی و تاریخی+تصاویر

تالاب گردشگری گواب؛جاذبه ای تفریحی و تاریخی+تصاویر

تالاب گردشگری گواب؛جاذبه ای تفریحی و تاریخی+تصاویر
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
ويديو
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار