gardeshban.ir

۲ نفر بر اثر ریزش سقف یک خانه قدیمی متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در خیابان «چهارباغ پایین» اصفهان مصدوم شدند.
کد خبر: ۱۷۱۰۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۸-1398 June 19
دیده بان گردشگری (gardeshban.ir) :

مدیر روابط عمومی و سخنگو سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان اظهار کرد: ساعت ۱۳ و ۱۰ دقیقه امروز، در تماس مردمی با سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی، گزارش حبس شدن دو مرد در زیرآوار ناشی از ریزش سقف یک خانه قدیمی در کوچه ۳۵ خیابان چهارباغ پایین اعلام شد.

فرهاد کاوه آهنگران افزود: تیم امداد و نجات ایستگاه شماره ۶ آتش نشانی به محل اعزام شدند و با استفاده از ابزار ویژه عملیات نجات، دو مرد گرفتار در زیر آوار را که دچار کوفتگی و شکستگی اعضای بدن شده بودند، زنده خارج کردند.

وی با اشاره به این‌که دلیل بروز این حادثه در دست بررسی است، خاطرنشان کرد: مصدومان این حادثه به تکنسین‌های اورژانس حاضر در محل تحویل داده شدند.

گفته می‌شود این خانه تاریخی هیچ ساکنی نداشته است. 

تا هنگام مخابره این خبر، هیچیک از مسئولان اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اصفهان پاسخگو تلفن‌ خود برای پاسخ به پرسش‌های مربوط به این حادثه نبودند.

این دومین واقعه ریزش سقف در منطقه چهارباغ پایین اصفهان در ۲ روز گذشته است.

۱۵ شهریور امسال نیز ریزش قسمتی از سقف یک مغازه کفش‌فروشی در خیابان چهارباغ پایین موجب مصدومیت چهار نفر شد.

محدوده میان میدان امام حسین(ع) یا همان «دروازه دولت» یعنی محل قرارگیری بلدیه قدیم و ساختمان شهرداری اصفهان در زمان کنونی تا میدان شهدا شهر اصفهان را «چهارباغ پایین» می‌نامند. حدود۵۰۰ خانه تاریخی در «منطقه ۳» شهر اصفهان قرار دارد. 
 
ایرنا
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
ويديو
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار