gardeshban.ir

در ۲۴ کیلومترى شرق گرگان و در مسیر جاده‌ی اصلى گرگان - مشهد و بین دو شهر گرگان و علی آباد کتول، سفر به مداد رنگی ایران شروع خواهد شد، سفر به پارک جنگلی و زیبای قرق!
کد خبر: ۱۷۵۴۹
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۸-1398 July 02
دیده بان گردشگری (gardeshban.ir) :
در سال ۱۳۴۸ طرح این پارک توسط حسین سعیدی آشتیانی تهیه شد و در سال ۱۳۵۰ عملیات اجرایی آن آغاز شد. اینبار همراه ما باشید تا گشتی در این بهشت زیبا بزنیم.

داخل این پارک محدوده‌ای برای نگهداری حیوانات وحشی وجود دارد و پناهگاه‌هایی که از چوب ساخته شده‌اند برای اسکان گردشگران و یا بازدیدکنندگانی که به این منطقه سر می زنند، تعبیه شده است. گونه‌های حمایت ‌شده‌ی گوزن قرمز ایرانی در این پارک نگهداری می‌شوند. پارک جنگلی قرق به عنوان زیستگاه گوزن قرمز شناخته شده است.

با شروع فصل پاییز فرصت خوبی است که بتوانید زیبایی خیره کننده‌ی این پارک را از نزدیک مشاهده کنید. درختانی که هر برگشان رنگ مخصوص به خودش را به تماشا گذاشته است، گویی تابلویی روبه‌رویتان قرار دارد که با وسواس خاصی از رنگها در آن استفاده کرده‌اند. اینجا مداد رنگی طبیعت، تمامی رنگ‌ها را برایتان شفاف خواهد کرد!

پارک قرق دارای امکاناتی نظیر سرویس بهداشتی، دکه‌های فروش خوراکی، سکوهای مناسب سازی شده جهت زدن چادر و... است تا تجربه یک پیک‌نیک فوق‌العاده در دل طبیعت را به بازدیدکنندگانش بدهد. فرصت را غنیمت بشمارید و حتما به این پارک زیبا سر بزنید!

سفر به پارک قرق معروف به مداد رنگی ایران+تصاویر

سفر به پارک قرق معروف به مداد رنگی ایران+تصاویر

مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
ويديو
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار