gardeshban.ir

گزارش/
پس از راه اندازی قطار تهران - وان و تهران - آنکارا که چند ماه از راه اندازی آنها می‌گذرد حالا یک سرمایه‌گذار ترک تلاش می‌کند این قطار را در مسیر تهران - استانبول راه اندازی کند.
کد خبر: ۱۷۵۹۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۸-1398 July 03
گردشبان (gardeshban.ir) :
 قطارهای تهران – وان و تهران – آنکارا هر هفته ۲۵۰ مسافر را از تهران در ۶۰ ساعت به آنکارا و در ۲۳ ساعت به وان می‌رسانند و گفته می‌شود استقبال نسبتا خوبی از این دو قطار صورت گرفته است.

بلیط قطار تهران -وان برای بزرگسالان ۳۷۵ هزار تومان (حدود ۲۹ دلار) و برای خردسالان ۱۹۵ هزار تومان است. این بلیط تا اطلاع ثانوی با تخفیف و ۲۲۵ هزار تومان بزرگسالان و ۱۳۰ هزار تومان برای خردسالان به فروش می‌رسد. اولین قطار تهران – وان دوشنبه ۲۴ ژوئن از تهران به سمت وان حرکت کرد.

بلیط قطار تهران – آنکارا نیز برای بزرگسالان معادل ۷۶۲ هزار و ۲۰۰ تومان و برای خردسالان معادل ۴۵۴ هزار و ۵۰۰ تومان در نظر گرفته شده است اما با توجه به این‌که بلیت این قطار بر اساس قوانین بین‌المللی راه‌آهن‌های خاورمیانه بوده و بر مبنای یورو است، قیمت بلیت برای مسافران مطابق قیمت روز یورو محاسبه شده و رقم ثابتی ندارد.

پیش از این نرخ بلیت قطار تهران – آنکارا به یورو ۴۳ و بلیت تهران – وان ۲۰ یورو اعلام شده بود.

به گزارش چمدان، حالا بعد از راه‌اندازی قطار تهران – آنکارا و تهران – وان برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی قطار تهران – استانبول نهایی شده است. بررسی‌های صورت گرفته حاکی از آن است که استقبال خوبی از قطار تهران – استانبول خواهد شد بنابراین راه اندازی این مسیر مسافری صرفه اقتصادی خوبی برای سرمایه‌گذار ترک خواهد داشت.

سعید رسولی مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در این زمینه گفت: راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران برنامه راه‌اندازی قطار مسافری در مسیرهای بین‌المللی را در برنامه دارد و علاقه‌مند است شبکه ریلی ایران و ترکیه به یکدیگر متصل شود.

وی ادامه داد: بعد از کسب موفقیت در برقراری قطار تهران – وان و تهران – آنکارا و همکاری خوب طرف ترک و هم‌چنین اظهار رضایت مسافران و استقبال از این مسیر برنامه راه اندازی مسیر ریلی تهران – استانبول در دستور کار است.

رسولی از مذاکرات جدید با طرف ترک خبر داد و با بیان اینکه به محض اینکه ترکیه در زمینه کارشناسی و فنی به نتیجه برسد زمان راه اندازی قطار را اعلام می‌کنیم به ایرنا گفت: امیدوار هستیم تا پایان سال مسیر ریلی تهران – استانبول راه اندازی شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه راه‌اندازی قطار تهران – استانبول نیازی به اجرای عملیات و زیرساخت ندارد و تنها باید دو کشور از لحاظ فنی به تفاهم برسند گفت: مسافران در این مسیر ابتدا از «تهران» به «تبریز» رفته و از آنجا به «تاتوان» و سپس به «آنکارا» می‌روند و از «آنکارا» به «استانبول» منتقل می‌شوند.

مسافران در مسیر ریلی تهران – آنکارا نیز پس از سیر ۱۰۷ کیلومتر وارد ایستگاه وان می‌شوند و در اسکله وان سوار کشتی شده و پس از ۴ ساعت مسافرت روی دریاچه وان به ایستگاه تاتوان (شهری در ترکیه) می‌رسند. سپس با سیر ۱۳۳۰ کیلومتر به آنکارا می‌روند. در صورت راه اندازی مسیر تهران – استانبول قطار از آنکارا ادامه سیر داده و مسافران را تا استانبول می‌برد.
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
ويديو
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار