gardeshban.ir

ناسا با انتشار درخواستی اعلام کرد که به دنبال اطلاعات درباره لباس‌های فضایی و تکامل آنها است.
کد خبر: ۱۷۹۴۳
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸-1398 July 13
دیده بان گردشگری (gardeshban.ir) : ناسا یک درخواست رسمی جدید ارائه داده تا اطلاعات مربوط به تولید و منابع تولید لباس‌های فضایی را گردآوری کند. این سازمان امیدوار است که با این کار بتواند اطلاعاتی را برای کمک به تولید لباس‌های فضایی در آینده ارائه دهد.

کار ناسا به این معنا نیست که قصد دارد طراحی و تولید لباس‌های فضایی خود را فورا برون سپاری کند، زیرا این سازمان در نظر دارد لباس‌های فضایی خود را برای استفاده در ماموریت‌های سفر به ماه موسوم به "آرتمیس" (Artemis) خودش بسازد و تست کند.

ناسا در حال حاضر، با شرکت‌های خصوصی، موسسات دانشگاهی و پژوهشگران بسیاری همکاری می‌کند تا فناوری‌هایی را برای لباس‌های فضایی خود داشته باشد. این سازمان انتظار دارد که لباس فضایی کنونی آن، پایه طراحی‌های آینده را برای لباس‌های جدیدتر شکل دهد. اما این سازمان همچنین به دنبال واگذاری کامل تولید و آزمایش این لباس‌ها به شرکای تجاری خود است و انتظار دارد این شرکا تحول و تکامل لباس‌ها را سرعت ببخشند و بهبود‌هایی را در زمینه طراحی‌های موجود ارایه دهند.

این سازمان در نظر دارد تا به ابزار داخلی و سخت‌افزار‌هایی نیز دست یابد که با لباس‌های فضایی مورد استفاده قرار می‌گیرند تا کارکرد آن‌ها را طی ماموریت‌ها تضمین کنند.

در پی انتشار این درخواست، قطعا شرکت‌هایی اعلام حضور خواهند کرد تا لباس‌های فضایی و راهپیمایی فضایی را تجاری‌سازی کنند و آن‌ها را در دسترس مشتریان ناسا قرار دهند.

مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
ويديو
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار