gardeshban.ir

براساس خبرهای بدست آمده، با اینکه عربستان سعودی ویزای توریستی برای گردشگران صادر می کند، ولی با گردشگران هنجارشکن نیز برخورد خواهد کرد. این خبر پبرامون برخورد با گردشگران هنجارشکن در عربستان نگارش شده است.
کد خبر: ۱۸۱۴۴
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸-1398 July 18
دیده بان گردشگری (gardeshban.ir) :
براساس خبرهای بدست آمده، با اینکه عربستان سعودی ویزای توریستی برای گردشگران صادر می کند، ولی با گردشگران هنجارشکن نیز برخورد خواهد کرد. 

این خبر پبرامون برخورد با گردشگران هنجارشکن در عربستان نگارش شده است.

برخورد با گردشگران هنجارشکن در عربستان

عربستان سعودی که سال ها درهای خود را بر روی گردشگران خارجی بسته بود، سرانجام از صدور ویزای توریستی برای اتباع 49 کشور خبر داد، اما همزمان قوانینی را مطرح کرد که رعایت نکردن آن برخلاف عفت عمومی است و با جریمه های مالی 13 تا 1600 دلار برای توریست های خارجی همراه خواهد شد. 

از جمله این قوانین که از سوی وزارت کشور عربستان و مرکز ارتباطات بین الملل دولت سعودی منتشر شده است، می توان به «پوشش بانوان» اشاره کرد که براساس آن زنان باید در محافل عمومی از لباس مناسب استفاده کنند و شانه ها و زانوهای خود را بپوشانند، اما به پوشاندن موهای خود نیازی ندارند و می توانند از «عبا» استفاده نکنند، پوششی که زنان سعودی ملزم به استفاده از آن هستند. 

استفاده از لباس های تنگ برای مردان و زنان و یا لباس هایی که دارای نوشته ها و یا تصاویر نامناسب باشد، ابراز عشق و علاقه در انظار عمومی، عکس گرفتن از افراد بدون اجازه آن ها، ریختن آشغال، تف کردن نیز از دیگر قوانینی است که برای گردشگران خارجی اعلام شده است. 

مرکز ارتباطات بین المل عربستان سعودی اعلام کرد این قانون ها بر این اساس اعلام شده اند تا اطمینان حاصل کنیم بازدیدکنندگان و توریست های خارجی در کشور از آن ها مطلع شده و از آن ها پیروی می کنند. با این وجود بسیاری معتقدند این قوانین مبهم هستند و می توان تعبیرات متعددی از آن داشت. 

نیروهای پلیس عربستان وظیفه نظارت برای اجرای این قوانین و جریمه کردن خاطیان را بر عهده دارند و پلیس مذهبی و ضدفساد عربستان که در چند سال اخیر قدرت کمتری داشته اند، مسئولیتی در این خصوص ندارند. پلیس اسلامی عربستان پیش از این وظیفه اعمال قوانین اسلامی چون ممنوعیت موسیقی، الکل، اختلاط جنسی و و عدم اقامه نماز را بر عهده داشتند، اما با روی کار آمدن محمد بن سلمان از سال 2017، قدرت این گروه ها به تدریج کاهش یافت.
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
ويديو
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار