gardeshban.ir

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با اشاره به اینکه این منطقه میزبان بخش مهمی از کریدور اصلی تجارت ایران و اروپاست، گفت: بهبود و توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل جاده‌ای در این منطقه با سرعت بیشتری ادامه می‌یابد.
کد خبر: ۱۸۱۹۸
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸-1398 July 20
گردشبان (gardeshban.ir) :
محمدرضا عبدالرحیمی در نشستی‌ که با حضور مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی‌ در ماکو داشت، افزود: توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل از شاخصه‌های اصلی توسعه‌یافتگی جوامع محسوب می‌شود و از این جهت ارتقا و بهبود زیرساخت‌های حمل و نقل در داخل محدوده منطقه آزاد ماکو و تسریع در اتمام پروژه‌های در حال احداث این حوزه ضروری‌ است.

وی با اشاره به اینکه  قریب ۸۰ درصد جغرافیای کل مناطق آزاد ایران در منطقه آزاد ماکو واقع است، ادامه داد: بیش از ۹۸ درصد حمل و نقل در محدوده منطقه آزاد ماکو از طریق حمل و نقل جاده‌ای انجام می‌پذیرد.

وی لزوم توجه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به نگهداری، بهسازی و توسعه راه‌های مواصلاتی و جاده های منطقه را خواستار شد.

«عبدالرحیمی» مسیر فعلی تبریز – بازرگان را فاقد تناسب برای تردد حجم فعلی ترافیک مسافری و باری دانست و اظهار داشت: توسعه و ارتقای این کریدور بین‌المللی در طول سال‌های گذشته مورد غفلت قرار گرفته و ارتقای بخشی از مسیر توسط سازمان منطقه آزاد ماکو از چهار سال گذشته آغاز شده است.

وی ادامه داد: جاده‌های مواصلاتی واقع در محدوده منطقه آزاد در ابعاد مختلف باید در سطح استاندارهای بین‌المللی باشد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با اشاره به کاهش درآمدهای این سازمان، اظهار داشت: با وجود کاهش درآمدها، مدیریت موثر بر منابع محدود و اختصاص آن به فعالیت‌های عمرانی در سطح منطقه در دستور کار قرار دارد. 

منطقه آزاد ماکو که با پنج هزار کیلومتر مربع بزرگترین منطقه آزاد کشور به شمار می‌رود، شهرستان‌های ماکو، شوط و پلدشت را در بر می‌گیرد.
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
ويديو
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار