gardeshban.ir

اگر تابه‌حال به دیدن یک باغ کلاسیک و باستانی چینی نرفته‌اید و هنوز فرصت لذت بردن از یک باغ زیبا با فرهنگ قدیمی و ماندگار چینی نصیب شما نشده است، با بازدید از باغ یویوآن شهر شانگهای بهترین فرصت را خواهید داشت.
کد خبر: ۱۸۴۲۹
تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸-1398 July 26
دیده بان گردشگری (gardeshban.ir) :
باغ یویوآن شانگهای یکی از بهترین و زیباترین جاذبه‌های گردشگری کشور چین است که خود را به‌عنوان قطب گردشگری این کشور معرفی کرده است.

باغ یویوآن (Yuyuan Garden) شانگهای یک باغ معروف کلاسیک واقع در منطقه آنرن جی (Anren Jie) در شهر شانگهای است که عملیات ساخت آن در سال 1577 توسط یک افسر دولتی مربوط به سلسله مینگ با نام پان یوندوان (Pan Yunduan) به پایان رسید.
 
واژه یو (Yu) در زبان چینی به معنی خشنودی و رضایت است و باغ یویوآن توسط پان به‌عنوان یک مکان برای لذت بردن آنها در زمان پیری در ساخته شده است. در طول 400 سال حیات خود، این باغ تغییرات زیادی به خود دیده است. در دوران حکومت سلسله مینگ، و با فروپاشی خانواده پان، این باغ نیز نزول عجیبی را تجربه کرد. در سال 1760، برخی از بازرگانان و ثروتمندان کشور چین باغ یویوآن را خریده و بیش از 20 سال صرف بازسازی ساختمان‌های آن کنند.

باغ یویوآن شانگهای در طول جنگ اوپیوم (Opium War) در طول قرن نوزدهم به شدت آسیب دید. باغی که امروزه در معرض دید عموم قرار گرفته است، نتیجه یک برنامه بازسازی 5 ساله است که از سال 1956 آغاز شد. لازم به ذکر است که این باغ در سپتامبر سال 1961 برای عموم مردم و گردشگران باز شد و جنبه توریستی به خود گرفت.
 
باغ یویوآن مساحتی در حدود 20 هزار مترمربع (حدود 5 هکتار) را اشغال می‌کند؛ اما اندازه کوچک آن معیار مناسبی از جذب گردشگری آن نیست. سالن‌ها، هال‌های سنتی، موزه‌ها، حوضچه‌ها و کلبه‌ها از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این باغ هستند. در اینجا شش منظره اصلی وجود دارد: سالن سانسی (Sansui Hall)، سالن، اتاق وان هواها (Wanhua Chamber)، سالن دینچون (Dianchun Hall)، سالن هپین (Huijing Hall)، سالن Yuhua Hall و باغ داخلی. هر منطقه دارای نقاط دیدنی در داخل مرزهای خود است.

هنگام ورود به باغ یویوآن شانگهای با یک سازه مواجه خواهید شد، که با عنوان Great Rockery شناخته می‌شود و حدود 14 متر ارتفاع دارد. این سازه سنگی به‌عنوان قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین rockery موجود در منطقه جنوب رودخانه یانگ تسه شناخته می‌شود. باغ داخلی نیز در ابتدا به‌عنوان یک باغ جداگانه در سال 1709 ساخته شد، اما در حال حاضر بخشی از باغ یویوآن جنوبی به شمار می‌آید. در این باغ یکی از جذاب‌ترین نقاط در باغ است که مجموعه‌ای نفیس از سنگ‌ها و حوضچه‌های تزئینی در آن قرار دارد.
 
اگر قصد بازدید از باغ یویوآن شانگهای دارید، گزینه‌هایی مانند اتوبوس، مترو و تاکسی در اختیار شما خواهد بود. در ضمن بچه‌های 6 ساله و کمتر می‌توانند به‌صورت رایگان از این باغ دیدن کنند. باغ یویوآن از ساعت 8 صبح تا 17 عصر پذیرای گردشگران است.


باغ یویوآن؛باغ کلاسیک و باستانی چین در شانگهای/تصاویر

باغ یویوآن؛باغ کلاسیک و باستانی چین در شانگهای/تصاویر

باغ یویوآن؛باغ کلاسیک و باستانی چین در شانگهای/تصاویر

باغ یویوآن؛باغ کلاسیک و باستانی چین در شانگهای/تصاویر
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
ويديو
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار