gardeshban.ir

سیستم های جدید موقعیت یابی جهانی و ناوبری ماهواره ای باعث تغییر مسیر مسافرت شده است. دیگر استفاده از نقشه های کاغذی و قطب نماهای دایره ای شکل زمانی که تلفن همراه به راحتی به شما می گوید کجا بروید و یا از کدام مسیر بروید، بی معنی است. اما زمانی هم هست که مثلا GPS دچار مشکل می شود و یا باتری تلفن همراهتان تمام می شود،حال باید چکار کنید؟
کد خبر: ۱۸۵۷۴
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸-1398 July 30
دیده بان گردشگری (gardeshban.ir) :
سیستم های جدید موقعیت یابی جهانی و  ناوبری ماهواره ای باعث تغییر مسیر مسافرت شده است. دیگر استفاده از نقشه های کاغذی و قطب نماهای دایره ای شکل زمانی که تلفن همراه به راحتی به شما می گوید کجا بروید و یا از کدام مسیر بروید، بی معنی است.اما زمانی هم هست که مثلا GPS دچار مشکل می شود و یا باتری تلفن همراهتان تمام می شود، حال باید چکار کنید؟
در جاده بدون GPS گم نشوید!

توجه به نشانه ها

سریعترین راه برای هدایت خود و پیدا کردن موقعیت کنونی این است که با دقت به اطراف نگاه کنید و چشم اندازهای اطراف و نشانه ها را شناسایی کنید.مثلا وجود کوه، جنگل، آب، آسمان خراش، کارخانه و ... می تواند نشانه های خوبی برای پیدا کردن مسیر باشد.

جهت یابی توسط خورشید و ماه

در حالی که هنوز هم قطب نما یک ابزار مفید و کارآمد در سفر است اما هرکسی آنرا همراه ندارد. در این مواقع برای شناسایی مسیر و تشخیص جهت شمال، جنوب،شرق و غرب از خورشید استفاده کنید.

ترافیک های اطراف شهر

معمولا بیشترین ترافیک در جاده های اصلی وجود دارد و مشاهده ی آن این اطمینان را به شما می دهد که در مسیر اصلی هستید. البته می توانید مسیرهای جایگزین را هم انتخاب کنید اما اگر نسبت به مسیر آشنا نیستید،بهتر است با ترافیک همراه شوید.

اطلاعات و راهنمای مسیر را همراه داشته باشید

نقشه مسیری که قرار است در آن قرار بگیرید و همچنین دستورالعمل ها را قبل از سفر چاپ کرده و همراه داشته باشید، مخصوصا اگر قصد دارید به مکانی جدید سفر کنید و یا حتی اگر وسایل الکترونیکی همراه دارید.

نه بپرسیدن عیب است ...

بهتر است غرور را در این شرایط کنار گذاشته و از کسی بپرسید تا از سردرگمی خارج شوید.می توانید قبل از سفر از آشنایان به مسیر بپرسید و یا هنگام نیاز از مردمان محلی قابل اعتماد کمک بخواهید.حتی می توانید از ایستگاه های توریستی اطلاعات دریافت کنید.
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
ويديو
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار