gardeshban.ir

یک رسانه انگلیسی زبان نوشت که خانه‌ها و کاخ‌های شاهزادگان ربوده شده و مخالف ولیعهد عربستان در پاریس خالی از سکنه شده و گرد و غبار روی وسایل موجود در این کاخ‌ها نشسته است.
کد خبر: ۱۸۷۹۲
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۸-1398 August 06
دیده بان گردشگری (gardeshban.ir) :
در گزارشی از خانه‌ها و کاخ‌های شاهزادگان سعودی مخالف محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان و ربوده شده به قلم "لوئیس کالاهان" نوشت: "این خانه‌ها خالی از سکنه شده و گرد و غبار آن‌ها را فرا گرفته است و خانواده‌های این شاهزادگان نیز در حالتی از ناامیدی به سر می‌برند.

کالاهان در این باره نوشته است: پشت یک سنگ نمای ماسه سنگ در یک ساختمان قدیمی مربوط به قرن شانزدهم در پاریس، خانه‌ای واقع شده است که شاید ناپلئون سوم را شیفته خود کند.

وی افزود: طراحی داخلی این کاخ مملو از مبلمان تزئینی و هنر‌های زیبا است و تابلو‌هایی روی دیوار‌های آن آویزان شده است که امپراتوری مغول را به تصویر می‌کشند. این خانه سنتی لوکس متعلق به سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، شاهزاده چند زبانه و فارغ‌التحصیل دانشگاه سوربن است که در ریاض و اروپا منافع تجاری دارد.

ساندی تایمز در بخش دیگری از این گزارش آورده است: این کاخ یکی از چهار خانه متعلق به این خانواده است که در این منطقه از پاریس واقع شده و ۶۰ میلیون پوند ارزش گذاری شده است. این خانه‌ها در روز‌های عادی سرشار از زندگی، خدم و حشم بود. سلمان بن عبدالعزیز در یکی از این خانه‌ها که متعلق به آندره گوستاو سیتروئن، غول طراحی خودرو‌های فرانسوی بود، مهمانی به سبک عربی برای ۱۵۰ مهمان در یک خیمه ترتیب می‌داد، اما امروز لوستر‌های آن روشن نیستند و گرد و غبار و کپه‌ای از نامه‌های باز نشده وسایل ایتالیایی آن را پوشانده است.

این شاهزاده ۳۹ ساله سعودی از ژانویه سال گذشته میلادی هنگامی که به کاخ پادشاهی عربستان احضار شد، ناپدید شده است. خانواده این شاهزاده سعودی می‌گویند، با اینکه وی یک رزمی کار حرفه‌ای است، اما محافظان کاخ پادشاهی عربستان او را مورد ضرب و شتم قرار داده تا اینکه هوشیاری خود را از دست می‌دهد و سپس به زندان منتقل می‌شود. طبق گفته دولت عربستان، سلمان بن عبدالعزیز یکی از ۱۱ شاهزاده‌ای است که پس از اعتراض به تصمیم پرداخت قبض برق توسط دولت دستگیر شده است، اما نزدیکان او می‌گویند که وی به این دلیل هدف قرار گرفته که به خواسته‌های محمد بن سلمان توجه نکرده است.

طبق این گزارش، مقامات غربی مطلع از این مسأله نسبت به دلیل هدف قرار گرفتن این شاهزاده سعودی توسط بن سلمان ابراز نارضایتی کردند، چراکه وی از شاخه تأثیرگذار در خانواده حاکم آل سعود نیست و علی‌رغم اینکه مادرش دختر ملک عبدالعزیز، بنیانگذار حکومت آل سعود و همسرش دختر عبدالله بن عبد العزیز، پادشاه پیشین عربستان است، اما ثروت وی در مقابل تصمیم گیرندگان و صاحبان اصلی قدرت در این کشور قابل توجه نیست و بازداشت او چشم انداز روشنی را نشان می‌دهد که هنگام جسارت یکی از اعضای این خاندان برای مواجهه با بن سلمان، برای این فرد رخ می‌دهد.

املاک و مستغلات سلمان بن عبدالعزیز در پاریس از چند ماه گذشته تاکنون خالی از سکنه هستند، اما افرادی که برای او کار می‌کنند می‌گویند که هیچ آسیبی به املاک این شاهزاده سعودی در دمام و موناکو و هواپیمای شخصی وی وارد نشده است و با این وجود حساب‌های بانکی او در عربستان بلوکه شده و امکان دسترسی به دارایی‌هایش در فرانسه نیز وجود ندارد.

کارگروه شاهزاده سلمان بن عبدالعزیز در اروپا نیز منحل شده است و طبق گفته افراد نزدیک به وی، همچنان ۳۰۰ شخص در عربستان از این شاهزاده حقوق دریافت می‌کنند. در همین راستا، ایلی حاتم، وکیل سلمان بن عبدالعزیز با اشاره به شاهزادگان بازداشت شده سعودی، گفت: مقامات عربستان حساب‌های این شاهزادگان و همسرانشان را مسدود کرده و مانع خروج همسر و مادر شاهزاده مذکور سعودی از عربستان شده‌اند، این یک سبک برای تحت فشار قرار دادن سلمان بن عبدالعزیز است، اموال وی همچنان در پاریس بوده و ما پولی برای پرداخت هزینه‌ها نداریم و هیچ پولی برای مراقبت از املاک و مستغلات وجود ندارد.

این شاهزاده و پدرش که پس از بازداشت پسرش برای دفاع از وی مداخله کرد در حال حاضر در یک خانه دولتی در ریاض تحت بازداشت خانگی قرار دارند و علی‌رغم وضعیت آنها، اما خانواده آن‌ها می‌گویند که هیچ تماسی از سوی وکلا با آن‌ها گرفته نشده و هیچ اتهامی نیز علیه‌شان مطرح نشده است.

در همین راستا، یک فرد نزدیک به این خانواده گفت: او می‌تواند با خانواده‌اش صحبت کند، اما می‌ترسد که به شکل صریح با آن‌ها گفتگو کند و به همین دلیل از کد استفاده می‌کند، چراکه اگر دادگاهی برگزار شود محمد بن سلمان به قاضی خواهد گفت که سلمان چه می‌گوید و در چنین صورتی متهم کردن وی آسان است و حتی اگر بهترین قاضی عربستان سعودی باشید نمی‌توانید عدالت را محقق کنید".


مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
ويديو
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار