gardeshban.ir

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان این‌که برج آزادی یکی از بناهای هویتی پایتخت است، خطاب به شهردار منطقه ۹ پایتخت گفت: باید مطالعات کارشناسی برای مرمت و بازسازی برج و اقدام فوری در این زمینه انجام شود.
کد خبر: ۱۹۶۶۵
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸-1398 August 29
گردشبان (gardeshban.ir) :
محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران در جریان بازدید از برج آزادی واقع در منطقه ۹ شهرداری تهران افزود: با برنامه‌ریزی و فعالیت‌های ویژه می‌توان برج آزادی را به عنوان یکی از نمادهای معماری ایرانی اسلامی از مهجوریت خارج کرد.

هاشمی خاطرنشان کرد: مجموعه برج آزادی به عنوان نماد مدرنیته شهر تهران پتانسیل خوبی برای جذب مسافران و گردشگران دارد.

حفظ نماد هویتی کشور با ایمن‌سازی و آرام‌سازی اطراف میدان آزادی

عضو کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر تهران نیز در این بازدید، برج آزادی را مجموعه‌ای فرهنگی دانست و گفت: این برج از گذشته تاکنون یکی از مقاصد گردشگری پایتخت بوده است.

شهربانو امانی ادامه داد: برج آزادی سازه‌ای فاخر است از این‌رو با ایمن‌سازی و آرام‌سازی اطراف این برج و میدان آن، می‌توان جایگاه برج را در تهران، ایران و جهان به عنوان نماد هویتی کشور حفظ کرد.

وی افزود: باید بتوان اماکن عمومی را در چارچوب قانون در اختیار شهروندان قرار داد تا به چرخه اقتصادی شهر تهران بیش از پیش کمک شود.

دسترسی به میدان آزادی از طریق خط مترو

همچنین شهردار منطقه ۹ پایتخت هم در این بازدید به آرام‌سازی و ایمن‌سازی اطراف برج و میدان آزادی اشاره کرد و گفت: با توجه به آمار بالا تصادف‌ها در اطراف میدان آزادی، ۲ طرح ترافیکی و آرام‌سازی در محور غربی این میدان در حال اجراست.

سیدعلی مفاخریان ادامه داد: همچنین ایمن‌سازی در سه لاین کندرو و تندرو در ورودی بزرگراه شهید لشگری به این میدان انجام شده است و امیدواریم با اتمام این طرح، دسترسی شهروندان به برج آزادی تسهیل شود.

به گزارش  مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران، وی با اشاره به اتصال زیرگذر مترو آزادی به میدان آزادی، خاطرنشان کرد: براساس دستور رئیس شورای اسلامی شهرتهران مبنی بر دسترسی بهتر به میدان آزادی از طریق خط مترو، مقرر شد تا با ارسال لایحه‌ای به شورای اسلامی شهر، این طرح بررسی و در صورت تصویب اجرایی شود.
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
ويديو
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار