gardeshban.ir

نصرت کریمی، بازیگر نقش آقاجان سریال دایی جان ناپلئون درگذشت.
کد خبر: ۲۰۱۳۶
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸-1398 September 12
گردشبان (gardeshban.ir) :

نصرت کریمی، انیماتور، فیلم‌نامه‌نویس، بازی‌گر و کارگردان قدیمی سینما و تئاتر امروز  در سن ۹۵سالگی درگذشت. نصرت کریمی با باز در نقش‌ آقاجان، کاراکتر رندسریال دایی‌جان ناپلئون، به‌کارگردانی ناصرتقوایی، در میانه دهه  ۱۳۵۰، به‌چشم آمد و در یادها ماند.

آقا جان هم رفت/ خانه دایی جان ناپلئون همچنان بلاتکلیف است

کریمی، پیش‌ و پس‌ از انقلاب، در نقش بازیگر، دستیار کارگردان یا دست‌یار فیلم‌بردار با کارگردان‌های بزرگی چون مسعود کیمیایی،  کیومرث پوراحمد، احمدرضا درویش، سیف‌الله داد و پرویز نوری همکاری داشته است. او که در  دهه ۱۳۲۰ از شاگردان عبدالحسین نوشین، آموزگار تئاتر مدرن ایران بود، در  دهه ۳۰ در جمهوری چک و ایتالیا، در رشته کارگردانی سینما و تلویزیون، انیمشن و تئاتر عروسکی درس خوانده و آموزش دیده است.  از او چند انیمشن و فیلم‌ عروسکی برای کودکان مانند خروس بی‌محل و ملک‌جمشید برجا مانده.

آقا جان هم رفت/ خانه دایی جان ناپلئون همچنان بلاتکلیف است

بازی کریمی در سریال دایی جان ناپلئون او را بین مردم شناخته کرد، سریالی که مخاطبان زیادی داشت. این سریال در خانه باغ تاریخی اتحادیه ساخته شده است. خانه باغی که پس از سریال به خانه دایی جان ناپلئون معروف شد و این اسم روی آن ماند. این خانه پس از سالها تخریب و تعرض حدود 3 سال پیش توسط شهرداری تملک شد تا یکی از معدود باغ‌های باقی مانده خیابان لاله زار احیا شود. وعده‌ای که هنوز محقق نشده است و پس از افتتاح نمادین این باغ توسط محمد باقر قالیباف درهای این باغ هنوز بسته است.

آقا جان هم رفت/ خانه دایی جان ناپلئون همچنان بلاتکلیف است

پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
ويديو
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار