gardeshban.ir

مدیرعامل شرکت مرکزی کارگزاران زیارتی ایران با تشریح شرایط سفر به عراق، گفت:‌ سفرهای زمینی به عتبات عالیات عراق فعلا متوقف شده اما سفرهای هوایی همچنان برقرار است.
کد خبر: ۲۰۷۰۳
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۸-1398 September 30
گردشبان (gardeshban.ir) :
مصطفی قاسمی گفت: با توجه به ناآرامی‌های داخل عراق، سفرهای زمینی کاروان‌ها به این کشور کاملا متوقف شده و درحال حاضر تمام سفرها به صورت هوایی به عراق انجام می‌شود. این سفرها نیز با توجه به تعداد زائران متقاضی، به تناسب شرایط عراق و با درنظر گرفتن ملاحظات امنیتی برنامه‌ریزی می‌شود.

وی افزود: درخواست زیادی برای سفر زمینی به عراق وجود دارد ولی شرایط اقتضا می‌کند فعلا سفرها را در به صورت هوایی ادامه دهیم. البته ما برای انجام سفرهای زمینی مشکلی نداریم ولی لازم است شرایط عراق را درنظر بگیریم.

رشیدیان گفت: درحال حاضر زائران ایرانی به شهرهای کربلا و نجف سفر می‌کنند اما اگر شرایط مناسب باشد شهرهای سامرا و کاظمین هم به برنامه آن‌ها اضافه می‌شود.

علی‌رضا رشیدیان ـ رییس سازمان حج و زیارت ـ نیز پیش‌تر درباره اعزام کاروان‌های زیارتی به عراق با درنظر گرفتن ملاحظات این کشور و آسایش زائران ایرانی، سخن گفته و اظهار کرده بود: سفر به کربلا و نجف، کاظمین و سامرا به شکل محدود و با لحاظ شرایط و آسایش زائران انجام می‌شود.

عراق ماه‌ها است که درگیر تظاهرات داخلی است، به همین دلیل تردد در برخی مرزهای خاکی ایران و عراق متوقف شده. وزارت خارجه کشورمان نیز در آبان‌ماه به شهروندان ایرانی هشدار داد: «تا اطلاع ثانوی برنامه سفر خود به عراق را به تعویق اندازند. » این توصیه مسافرتی از سوی وزارت خارجه همچنان برقرار است اما سازمان حج و زیارت با استناد تقاضای مکرر مردم، سفرهای کاروانی به عتبات عالیات عراق را به شکلی محدود را از اوایل آذرماه از سر گرفته است.
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
ويديو
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار