gardeshban.ir

داستان «نورمهال» همدان مدتی است به حاشیه رفته، هر چند از تیرماه ۹۸ گودبرداری آن متوقف شد اما از آن زمان تاکنون کمیته امداد منتظر است تا وعده های داده شده مبنی بر ارائه زمین معوض عملیاتی شود و بتواند برج هایی که قرار بود ساخته و عواید آن شامل حال نیازمندان شود را به سرانجام برساند هر چند بعید به نظر می رسد این نهاد مردمی بتواند با تورم صعودی که شاهدش هستیم، به فکر ساخت و ساز دوباره بیفتد.
کد خبر: ۲۱۶۰۸
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸-1398 October 26
گردشبان (gardeshban.ir) :

پیگیری های مجدد ایسنا نشان می دهد هنوز هم که هنوز است زمین معوض داده نشده و در عوض می خواهند کاربری یکی از زمین های خود کمیته را تغییر دهند و جبران خسارتش را با صدور مجوز و پروانه و تغییر کاربری صاف کرده و زمین جنوبی عمارت نورمهال را به شهرداری برای ساخت پارک واگذار کنند و این خبری خوب برای دوستداران میراث فرهنگی است که بشنوند «نورمهال نجات یافت».

بنیامین یاری، مدیر روابط عمومی کمیته امداد استان همدان با بیان اینکه پروژه برج دوقلوی کمیته امداد همچنان بر روی زمین مانده است، گفت: طبق وعده های داده شده تاکنون هیچ زمینی به عنوان معوض داده نشده به طوریکه از دو سال گذشته هر قولی داده شد تحقق نیافت.

کامران گردان، رئیس شورای اسلامی شهر همدان نیز با بیان اینکه هنوز شهرداری در حال بررسی است، گفت: مصوبه ای به شورا نرسیده تا درباره تصمیم گیری آنها مطلع شوم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان نیز در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به برگزاری جلسات هماهنگی در فرمانداری و استانداری و بازدید میدانی استاندار، گفت: مقرر شده در جای دیگری در زمین های مربوط به کمیته امداد در قالب کمیسیون ماده ۵ شهرداری، راه و شهرسازی، میراث فرهنگی و ... تصمیم گیری و تغییر کاربردی صورت گیرد تا کمیته بتوانند در راستای ساخت و ساز عملیات لازم را انجام دهد.

علی مالمیر با بیان اینکه براساس برآوردهای کارشناسی میزان خساراتی که از نساختن زمین جنوبی نورمهال به کمیته وارد می شود با ارائه امتیازاتی جبران خواهد شد، تصریح کرد: این پروژه در حال پیشرفت بوده و مباحث کارشناسی در مرحله نهایی است به طوریکه در جلسات ذیربط برای کاربری زمین جدید تصمیمات لازم اتخاذ شده است.

وی با بیان اینکه باید به کمیته امداد با وجود اینکه پروانه ساخت در نورمهال را داشته، کمک شود تا برنامه ساخت و سازش را در زمین دیگری پیاده کند، خاطرنشان کرد: تغییر کاربری به مسکونی، صدور پروانه ساخت و افزودن تراکم معادل پروژه فعلی در جای دیگر هزینه بر است بنابراین به جای امتیاز زمین، امتیاز و مجوز ساخت و ساز به آنها تعلق می گیرد و زمین همجوار نورمهال برای ساخت پارک به شهرداری داده می شود.

مالمیر اظهار کرد: قاعدتاً پیچ اصلی که همان بحث فنی است انجام شده و فقط بحث اجرایی آن می ماند که در کمیته فنی راه و شهرسازی تصمیم گیری می شود تا به جمع بندی نهایی برسیم.

مریم سمائی، معاون شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان نیز در این باره به خبرنگار ایسنا گفت: مرحله اول تصمیم‌گیری در بحث اجرایی این موضوع در کمیته فنی راه و شهرسازی انجام شده و مرحله دوم باقی مانده است و در نهایت تصمیم گیری نهایی در کمیسیون ماده ۵ انجام خواهد گرفت.

پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
ويديو
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار