gardeshban.ir

رفیعی گفت:مالیات بی جا بر گرده صنعت گردشگری گذاشته شده است، زیرا ما فروشنده محصولات دیگران هستیم و محصولی از خودمان نداریم.
کد خبر: ۲۲۷۵۲
تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ بهمن ۱۳۹۸-1398 November 25
گردشبان (gardeshban.ir) :

رفیعی، رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی هوایی و جهانگردی ایران در مراسم شصت و دومین سالگرد تاسیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی هوایی و جهانگردی ایران گفت:شرایط ما شاید شرایط خوبی نیست. باید تلاش و کمک کنیم تا از این بحران خارج شویم. ما در حال حاضر بانک اطلاعاتی ضعیفی داریم. امروز ۴ یا ۵ هزار دفتر غیرمجاز فعالیت می‌کنند و گرفتار عده‌ای دلال شده ایم.

او افزود:ما هم اکنون آمار دقیقی از تعداد دفاتر خدمات مسافرتی هوایی و جهانگردی ایران نداریم.

رفیعی بیان کرد:دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران باید به یکدیگر کمک کنند تا دفاترمان محکوم به فنا نباشند. امروز چند دفتر مسافرتی به گونه‌ای فعالیت می‌کنند که برخی از دفاتر نتوانند فعالیت کنند.

رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران گفت:ما سفیران صلح جمهوری اسلامی ایران هستیم. ما باید در بازار فعلی گردشگری فکر کنیم و راه‌های جدیدی را ابداع کنیم.

او خطاب به غلامرضا مصباحی مقدم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت:صدای ما تا به امروز به گوش دولت غیر گردشگری نرسیده است و انتظار داریم که همه مسئولان کشور به ما کمک کنند.

رفیعی ادامه داد:امروز متولیان دولت غیر گردشگری با بی درایتی عرصه را برای دفاتر خدمات مسافرتی تنگ کرده است.

رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران به دریم لند اشاره کرد و بیان کرد:متاسفم که بگویم این دفتر خدمات مسافرتی سال گذشته پکیجی را ارائه کرد و برخی از دفاتر را درگیر کرد. نمایندگان ایرانی دریم لند از طرف برخی از افراد دولتی حمایت می‌شد.

او تاکید کرد:ما باید پکیج‌های مناسبی را ارائه بدهیم.

رفیعی بیان کرد:ما از سازمان میراث فرهنگی می‌خواهیم که از دفاتر خدمات مسافرتی هوایی و جهانگردی ایران بیشتر حمایت کنند.
رئیس انجمن صنفی دفاتر مسافرتی هوایی و خدماتی خطاب به غلامرضا مصباحی مقدم گفت:مالیات بی جا بر گرده صنعت گردشگری گذاشته شده است، زیرا ما فروشنده محصولات دیگران هستیم و محصولی از خودمان نداریم.

رفیعی پرسید:عوارض خروج از کشور در کجا هزینه می‌شود؟

او ادامه داد:بنزین سفر مختص به نوروز نیست و این بنزین باید برای گردشگری در نظر گرفته شود.

او افزود:همه گردشگر ورودی از اروپا نیست. گردشگران عمانی بیشتر از گردشگران اروپایی خرج می‌کنند، این در صورتی است که همه هم و غم ما میزان ورود گردشگران اروپایی است.

رئیس انجمن صنفی دفاتر مسافرتی هوایی و جهانگردی ایران به تشکیل کنسرسیوم‌های تور‌های ورودی اشاره کرد و گفت:عزم ما راسخ است که به گردشگری کشور رونق بدهیم.

کمیته تور‌های دریایی که مغفول مانده بود، احیا می‌شود. این امر هم کمک وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را می‌طلبد. ما فکر می‌کنیم به سرعت تور دریای سیاه را از طریق آستاراخان راه اندازی می‌کنیم.

در ادامه مصباحی مقدم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت:گردشگری باید معرف ظرفیت‌های ایران باشد و ایرانی یکی از ۱۰ کشور دارای جاذبه‌های باستانی برای جهانیان است. این کشور ظرفیت‌های زیادی برای گردشگری مذهبی و تفریحی دارد. ورود غیر ایرانی‌ها به کشور را باید تسهیل کرد و فعالیت صنف گردشگری حتما باید تسهیل شود تا مردمی که به کشورمان می‌آیند آرامش را در ایران احساس کنند.

غلامرضا مصباحی مقدم در پاسخ به اعتراضات مسئولان دفاتر خدمات مسافرتی هوایی و جهانگردی ایران گفت:مشکلات سر فرصت حل می‌شوند.

باشگاه خبرنگاران

پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
ويديو
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار