gardeshban.ir

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی/
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: بلیت پروازهای داخلی و خارجی که تا پیش از 5 اسفند برای هر تاریخی خریداری شده است، امکان استرداد بدون اخذ جریمه را دارد.
کد خبر: ۲۳۲۴۵
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۸-1398 December 07
دیده بان گردشگری (gardeshban.ir) :
مقصود اسعدی سامانی در تشریح آخرین وضعیت پروازهای بین‌المللی شرکت‌های هواپیمایی داخلی اظهار داشت: کماکان همان کشورهایی که پروازهای خود به ایران را کنسل کرده بودند و اجازه پرواز به کشورشان را نمی‌دادند، شرایط خود را ادامه دادند؛ یعنی کشورهای عراق، ترکیه و امارات از پذیرش مسافران پروازی ما معذور هستند.

وی ادامه داد: حتی دبی هم از روز گذشته از پذیرش پروازهای ما خودداری کرد و حتی اجازه انجام پرواز بدون مسافر هم به ایران ایر نداد. به هر حال تعدادی از مسافران ایرانی در دبی هستند و خواستار بازگشت به کشور بودند.

اسعدی سامانی در باره امکان استرداد وجه بلیت‌هایی که مسافران قصد کنسل کردن آن را دارند، توضیح داد: مسافرانی که تا پیش از پنجم اسفند برای هر تاریخی بلیت اخذ کرده‌اند، می‌توانند بلیت خود را کنسل کنند و هیچ جریمه‌ای مشمول آنها نمی‌شود.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی اظهار داشت: اما مسافرانی که پس از پنجم اسفند و با توجه به شیوع کرونا نسبت به اخذ بلیت اقدام کردند و قصد ابطال آن را دارند مشمول شرایط استرداد می‌شوند.

وی بیان کرد: البته اگر مسافرانی امروز بلیتی را بابت پرواز بین‌المللی خریداری کنند و روز آینده اعلام شود که در فلان مسیر پروازی امکان انجام پرواز وجود ندارد، این بلیت نیز شامل شرایط استرداد نمی‌شود و بدون جریمه بلیت کنسل می‌شود.

اسعدی سامانی با اشاره به اینکه تقاضای سفرهای نوروزی کاهش یافته است، اظهار داشت: پس از ایام نوروز هم ماه مبارک رمضان آغاز خواهد و تقاضای سفر در آن ایام نیز بسیار کم است.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با ابراز امیدواری از کنترل شیوع بیماری کرونا در کشور بیان کرد: امیدواریم با کنترل این بیماری و کاهش مبتلایان در آینده نزدیک تقاضای سفر و حمل و نقل خصوصا در حمل و نقل هوایی افزایش یابد.

وی گفت: در مورد پروازهای نوروزی ما آمادگی کامل داشتیم و از چند ماه قبل جلسات به صورت مستمر با شرکت‌های هواپیمایی برگزار شده بود اما به علت شیوع بیماری کرونا با کاهش تقاضای سفر مواجه هستیم که امیدواریم تا روزهای پایانی اسفند و آغاز سفرهای نوروزی شیوع بیماری کرونا کنترل و کاهش یابد.

به گزارش فارس، با شیوع بیماری کرونا در برخی استان‌های کشورمان و توصیه وزارت بهداشت به مردم بابت عدم انجام سفر، تقاضای سفر برای روزهای آینده و حتی ایام نوروز در انواع مدل‌های حمل و نقلی کاهش به سزایی داشته است.
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
ويديو
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار