gardeshban.ir

ساخت کشتی نوح مدرن پروژه ای ویژه و بینظیر است که در کنار سواحل آفریقای جنوبی احداث خواهد شد.
کد خبر: ۲۴۳۶۷
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۶ فروردين ۱۳۹۹-1399 January 06
دیده بان گردشگری (gardeshban.ir) :
در صد کیلومتری شمال شرقی سواحل کوازولو – ناتال در کشور آفریقای جنوبی پروژه‌ ای بزرگ و جاه‌ طلبانه در شرف اجرا است که قصد دارد همچون «کشتی نوح» از هر گیاه و جانداری روی کره زمین نمونه‌ ای را گرد آورد.

این پارک عظیم که انرژی مورد نیاز آن از پنل‌ های خورشیدی تامین خواهد شد با هدف محافظت از میراث حیات بر کره زمین تاسیس خواهد شد. مسئولین پروژه از مردم برای تامین بودجه ۵.۵ میلیاردی احداث این پارک طلب کمک کرده‌ اند.

ریچارد پرینسلو کرسن که مدیریت شرکت سرمایه‌ گذار موسوم به CTA را برعهده دارد می‌ گوید آن‌ ها نه از نهاد های دولتی که از مشارکت مردمی در احداث این مرکز سود می‌ جویند. او دلیل این امر را «پیدایش احساس تعلق همگانی» نسبت به این پارک و گنجینه حاضر در آن می‌ داند.

وی اضافه کرده است قصد دارد با بهره‌ گیری از فناوری‌ های نو تجربه‌ ای منحصر به فرد را برای بازدیدکنندگان از سراسر جهان رقم بزند. قرار است در دالان‌ هایی در این پارک، با استفاده از فناوری نوین سه‌ بعدی (موسوم به هولوگرام)، تصاویری زنده از جانداران پیشا تاریخی به نمایش درآید.

مسئولان امیدوارند بتوانند با تاسیس این مرکز توجه جهانی را به اهمیت تنوع زیستی و حضور گونه‌ های گیاهی و جانوری مختلف جلب کنند. امری که به گفته آنان «به اندازه نجات خرس‌ های قطبی از تغییرات اقلیمی باارزش است». سرمایه‌ گذاران پروژه قصد دارند کلنگ احداث این پارک را در اوت ۲۰۲۰ به زمین بزنند.

نگاهی به کشتی نوح مدرن در سواحل آفریقای جنوبی/عکس

نگاهی به کشتی نوح مدرن در سواحل آفریقای جنوبی/عکس
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
ويديو
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار