gardeshban.ir

رئیس سازمان سیما، منظر و فضا سبز شهرداری کرج با اشاره به ایجاد یک فرش گل در کاخ مرواریدT گفت: با توجه به اینکه ممکن است تا پایان خرداد ماه درگیر اپیدمی این ویروس باشیم، ممکن است امسال امکان بازدید عمومی از این فرش فراهم نشود.
کد خبر: ۲۴۳۹۷
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۶ فروردين ۱۳۹۹-1399 January 06
دیده بان گردشگری (gardeshban.ir) :
پیمان بضاعتی‌پور، رئیس  سازمان سیما، منظر و فضا سبز شهرداری کرجاظهار کرد: امسال برای فضاسازی و زیباسازی محوطه بیرونی کاخ مروارید تلاش زیادی صورت گرفت ولی به دلیل شیوع ویروس کرونا، نوروز امسال امکان بازدید از این زیبایی‌ها وجود ندارد.

وی با اشاره به ایجاد فرش گل در این کاخ ادامه داد: بیش از ۱۰۰ هزار پیاز لاله و تعداد زیادی گل‌های فصلی برای ایجاد این فرش به کار برده شده ولی برای حفظ سلامت مردم و طبق دستورالعمل های بهداشتی صادر شده امکان بازید از این فرش وجود ندارد.

این مسئول با بیان اینکه هنوز مشخص نیست تا چه زمان درگیر ویروس کرونا باشیم، ادامه داد: با توجه به این‌که ممکن است تا پایان خرداد ماه درگیر اپیدمی این ویروس باشیم، ممکن است امسال امکان بازدید عمومی از این فرش  فراهم نشود.

بضاعتی‌پور در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به طرح توزیع رایگان نهال به شهروندان، گفت: برای جلوگیری از ایجاد تجمع امسال در هیچ یک از مکان‌های ثابت و مشخص شده سال‌های قبل نهال توزیع نشد.

وی اضافه کرد: شهروندانی که تمایل به دریافت نهال مثمر و غیرمثمر دارند می‌توانند تا پایان فرودین به مرکز تولیدات نهال شهرداری واقع در جاده محمد شهر مراجعه و هرتعداد نهال نیاز دارند دریافت کنند.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرج با اشاره به اینکه امسال در مقایسه با بهار سال قبل تعداد بیشتر گل در سطح شهر کاشته شده، افزود: برای نوروز امسال هم از لحاظ کیفی و هم کمی شاهد تغییر در گلکاری‌های سطح شهر بوده‌ایم.

وی افزود: به عنوان مثال سال گذشته حدود ۱۷۰ هزار گل شب بو در معابر و فضا سبز شهری کرج کاشته شد ولی امسال این تعداد به ۲۰۰ هزار عدد رسیده است.

وی در پایان با اشاره به این‌که گلکاری در باغ گل‌های کرج هم به پایان رسیده، توضیح داد: علی رغم زیبایی این باغ برای حفظ سلامت مردم فعلا بازدید عمومی از این مجموعه امکان‌پذیر نیست تا پیک بیماری کرونا به اتمام برسد و روال زندگی به صورت عادی در چریان قرار بگیرد.


ایسنا
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
ويديو
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار