gardeshban.ir

رئیس پلیس پیشگیری نیروی انتظامی مازندران گفت که گشت‌زنی و مراقبت از ویلاها و خانه‌های خالی در استان با حساسیت و شدت بیشتری همانند سال‌های گذشته در تعطیلات نوروزی در حال انجام است.
کد خبر: ۲۴۵۶۷
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۹-1399 January 11
دیده بان گردشگری (gardeshban.ir) :
سرهنگ ولی‌الله گنجیان‌مقدم، رئیس پلیس پیشگیری نیروی انتظامی مازندران با اظهار این نکته که ویروس کرونا نه تنها خللی در انجام وظایف نیروی انتظامی وارد نکرده است ،بلکه با شدت و حدت بیشتری گشت‌زنی‌ها ادامه دارد، افزود: طبق بررسی‌های صورت گرفته از آغاز تعطیلات نوروزی ( بیست‌وهشتم اسفند سال قبل تا هشتم فروردین امسال ) گزارشی از سرقت ویلاهای خالی استان نداشته‌ایم.

در راستا نگرانی و احتمال وقوع سرقت از خانه‌ها و ویلاهای خالی، ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان مازندران اداره کل امنیتی و انتظامی استانداری را در مصوبه‌ای موظف کرد تا با هماهنگی نیروی انتظامی و سپاه کربلا پایش، رصد و گشت زنی را به صورت ویژه درسطح استان انجام دهند.

براساس آمار منابع رسمی از ۲ دهه گذشته تاکنون حدود ۳۵ هزار ویلا به شکل غیرمجاز در مازندران ساخته شد و همچنین بر اساس آمار‌های میراث فرهنگی و گردشگری استان مازندران، بیش از ۹۰ هزار ویلا و خانه اجاره‌ای غیرمجاز در استان شناسایی شده است که ظرفیت آن بیش از ۵۰۰ هزار نفر شب است که در واقع جا خالی هتل‌ها و اقامتگاه‌های رسمی را پر می‌کنند.

 رئیس پلیس پیشگیری نیروی انتظامی مازندران با بیان این‌که سپاه کربلای استان همکاری خوبی در این ماموریت دارد، در عین حال افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد که شماری از صاحبان ویلاها و  خان‌های  استیجاری خالی از سکنه نیست.

گنجیان از کاهش ۵۳درصدی جرائم خشن شامل؛ سرقت مسلحانه، سرقت بانک و طلافروشی و سرقت به عنف در ایام تعطیلات نوروزی امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل در مازندران  خبر داد.

با ورود ویروس کرونا به مازندران گردشگری نخستین ایستگاهی بود که به تعطیلی کشیده شد و مازندران با محدودیت‌های سخت ممنوعیت ورود مسافران روبه‌رو شد.

یکی از اقدامانی که برای جلوگیری از ورود مسافر به مازندران اجرایی شد، ممنوعیت خدمات دهی مجموعه‌های گردشگری به مسافران و گردشگران بود تا در شرایطی که مسئولان راضی به قرنطینه نیستند، حداقل بتوان با روش سلبی جلوی ورودمسافر را گرفت.

در حال حاضر پس از گذشت حدود ۴۰ روز از نخستین روز شناسایی ۲ بیمار کرونایی در شهرستان بابل استان مازندران، ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرنا استان علاوه بر مدیریت بر جلوگیری از تجمع و تردد های غیر ضروری با هدف قطع زنجیره انتقال ویروس، امنیت سرمایه‌گذاری، مالی و اقتصادی همه شهروندان بومی و غیر بومی را نیز مورد توجه قرار داده است.

طبق آمار رسمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران ویروس کرونا تاکنون یک هزار و ۶۰۰ نفر را در استان مبتلا کرده است.
 

ایرناپنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
ويديو
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار