gardeshban.ir

همزمان با فرارسیدن ایام تعطیلات عید فطر
این دستورالعمل‌ها در قالب سفر هوشمند به همه مردم توصیه شده است تا ضمن رعایت آن سفری همراه با سلامت را در پیش داشته باشند.
کد خبر: ۲۶۵۵۸
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹-1399 February 29
دیده بان گردشگری (gardeshban.ir) :
همزمان با آغاز سفرهای احتمالی و هوشمند در ایام تعطیلات عید فطر که از قبل متولیان وزارت میراث فرهنگی پیش بینی‌های آن را کرده‌اند، توصیه‌هایی برای انجام سفرها که معمولاً در مرحله اول با خودروی شخصی خواهد بود، منتشر شده است این دستورالعمل‌ها در قالب سفر هوشمند به همه مردم توصیه شده است تا ضمن رعایت آن سفری همراه با سلامت را در پیش داشته باشند. در این دستورالعمل آمده است:

ضمن توصیه اکید به عموم مردم برای کاهش ترددهای بین شهری و پرهیز از سفرهای غیرضروری به منظور حفظ سلامت مسافران که با وسیله نقلیه شخصی بین شهرها تردد کنند، توصیه‌های ذیل ارائه می‌شود. قبل از سفر از سلامت وسیله نقلیه اطمینان حاصل کنید و داخل خودرو و دستگیره‌های در را نظافت و گندزدایی کنید.

قبل از سفر به همراه داشتن اقلام بهداشتی حفاظت شخصی مانند دستکش یکبار مصرف ماسک محلول ضدعفونی کننده دست، دستمال کاغذی اطمینان حاصل کنید. در هنگام سوخت گیری در جایگاه‌های ارائه سوخت از ماسک و دستکش استفاده کنید. در سفرهای کوتاه از مواد غذایی سبک از پیش تهیه شده در منزل استفاده کنید.

در سفرهای طولانی فقط در واحدهای بین راهی تحت نظارت سازمان گردشگری توقف کنید. پس از استفاده از سرویس‌های بهداشتی عمومی دست خود را طبق پروتکل اعلام شده از سوی وزارت بهداشت به خوبی شستشو داده و خشک کنید یا از محلول ضدعفونی دست استفاده کنید.

پس از خرید هر نوع کالا یا ماده غذایی قبل از استفاده یا ورود به خودرو، بسته بندی آن گندزدایی شود. برای پرداخت عوارض بزرگراهی ترجیحاً از روش‌های الکترونیکی استفاده کنید.

مهر
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
ويديو
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار