gardeshban.ir

جنگل سیاه (Black Forest) در رشته کوهی بزرگ در جنوب غرب آلمان قرار گرفته است. این جنگل که در زبان آلمانی آن را با نام شوارتزوالد (Schwarzwald) می‌شناسند، یکی از جذاب‌ترین مکان های دیدنی آلمان است، بیشتر از همه به خاطر شهرتی که به خاطر محیط مرموز و افسانه‌ها و داستان‌هایش به دست آورده است.
کد خبر: ۲۷۲۸۱
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹-1399 March 17
گردشبان (gardeshban.ir) :
جنگل سیاه منزلگاه ساعت کوکو، داستان‌های خیالی برادران گریم و اسپاهای آب گرم طبیعی با شهرت جهانی است. به یمن وجود تپه‌ها، دره‌ها، رودخانه‌ها و جنگل‌های سرسبز، این منطقه مقصدی بسیار محبوب برای گذراندن تعطیلات، هم در بین مردم محلی و هم مسافران تور آلمان است.

جنگلی که حتی انوار طلایی خورشید هم اجازه ی ورود به آن را ندارند و برگ های پایین تر هیچ وقت نمی توانند نوری به خود ببینند و دقیقا به همین دلیل است که این جنگل این نام را گرفته است. این جنگل از غرب تا رود راین و از جنوب تا دامنه های کوه آلپ در سوییس کشیده شده است. البته که اسم جنگل سیاه آلمان در همان اولین بار شاید شوم به نظر برسد اما با ورود به آن وارد دنیایی شگفت انگیز از زیبایی خواهید شد.

جنگل سیاه در اصل یک رشته کوه جنگلی به حساب می آید که در ایالت بادن وورتمبرگ واقع شده و درختان کاج بی شماری در این منطقه وجود دارند و در نهایت زیبایی در کنار هم به صف ایستاده اند.

انواع درخت ها و گل و گیاه و بوته زار مختلف و کم نظیر در جنگل سیاه آلمان وجود دارد که زیبای آن چشم هر بیننده ای را خیره می کند. شاید این جنگل به نام جنگل سیاه آلمان، به شوم بودن مشهور باشد اما با تماشای آن گویا به سرزمین دیگری وارد شده اید. در میان این جنگل خانه های کهن وجود دارد که به شکل و سبک قرون وسطایی بوده و زیبایی این محل را دوچندان کرده است. داستان های زیادی در مورد این جنگل روایت شده که بیشتر حاکی از بد یمن بودن بودن داشته که افراد را از ورود به آن برحذر داشته اند.

بازدید از این قلعه در جنگل سیاه، شما را یاد داستان‌هایی خواهد انداخت که در آن‌ ملکه‌های شیطانی و شگون در چنین قلعه‌هایی زندگی می‌کردند و از روستاییان برای رسیدن به منافع و خواسته‌هایشان استفاده می‌کردند و آن‌ها را طعمه خود قرار می‌دادند. با این حال هیچ اثر و نشانه‌ای از این داستان‌ها و افسانه‌ها در این قلعه وجود ندارد و صرفاً به عنوان افسانه در ذهن‌هایمان تداعی می‌شوند. این قلعه عظیم به عنوان انبار مورد استفاده قرار می‌گیرد و محل نمایش و نگهداری زره‌ها و سلاح‌های بزرگ قدیمی است.

در سالهای گذشته، تابلوهایی در این محل قرار داشت که بروی آن ها نوشته بود وارد این مسیرها نشوید، ولی هیچ گاه مشخص نشد چه کسی این تابلوها را نصب کرده است. طبق گفته افراد محلی اتفاقات زیادعجیبی در این محل رخ داده که کسی به تنهای جرات ورود به این جنگل سیاه را ندارد.
10,000 هزار سال پیش این جنگل زیر یخ و برف مدفون شده بود . با گذشت زمان و آب شدن یخ و برف به مرور زمان ، دریاچه ها شکل گرفتند و کم کم درختان رشد کردند و در تلاش بودند که به خورشید ، خورشیدی که سال ها بود ندیده بودنش و دلشان برایش تنگ شده بود نزدیک تر شوند .

این قلعه با شکوه تصویر تخیلی ملکه های شیطانی و شوم عاشق قدرت که برای منافع خود از روستاییان نزدیک استفاده می کرتد و آنها را طعمه خود قرار می دادند را تداعی می کند. در حالیکه هیچ یک از این موارد در قلعه لیختِن اِشتاین (Lichtenstein) یافت نشده و تنها تخیلات و افسانه هایی هستند که در ذهن ها پرورانده شده اند. این قلعه با شکوه انبار و محل نگهداری زره ها و سلاح های بزرگ قدیمی و محل نمایش آنهاست.
درختان کاج شاخه دار این جنگل حس اضطراب و نگرانی را در تمام زمان ها حتی هنگام بعدازظهر که خورشید در مرتفع ترین سطح آسمان قرار دارد را القا می کند. به همین دلیل رومیان به این منطقع سیلوا نیگرا (Silva Nigra) به معنای جنگل تاریک و سیاه می گویند.


بهترین زمان برای دیدن جنگل سیاه آلمان

با همه ی این ها در صورتی که دوست دارید تا مثل هزاران و میلیون ها گردشگر ماجراجوی دیگر شما هم از این جنگل دیدن کنید، اوایل فصل پاییز را برای آن انتخاب کنید. در فصل پاییز چندین لایه از برگ سراسر زمین را می پشاند و خش خش آن ها در کنار عبور گوزن های شاخدار منظره ای بسیار رویایی را مجسم می کند.

جنگل سیاه (Black Forest)؛از جذاب‌ترین مکان های دیدنی آلمان/عکس

جنگل سیاه (Black Forest)؛از جذاب‌ترین مکان های دیدنی آلمان/عکس

جنگل سیاه (Black Forest)؛از جذاب‌ترین مکان های دیدنی آلمان/عکس

جنگل سیاه (Black Forest)؛از جذاب‌ترین مکان های دیدنی آلمان/عکس
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
ويديو
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار