gardeshban.ir

در مرکز سریلانکا ستون سنگی عظیمی وجود دارد که از دل جنگل بیرون زده و آن را احاطه کرده است. این قلعه 220 متر ارتفاع دارد و خرابه های قلعه و همچنین یک کاخ باستانی هم در آن قرار دارد. این قلعه در دوران حکومت پادشاهی کاسیاپا بنا شد و ساخت آن از سال 477 میلادی تا 495 میلادی طول کشید.
کد خبر: ۲۷۴۶۶
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۹-1399 March 21
گردشبان (gardeshban.ir) :
این مکان سیگیریا نام دارد و معنای لغوی آن کوه شیر است. پس از مرگ پادشاه، کاخ متروکه شد اما بعدها به عنوان صومعه بودایی تا قرن 14 ام مورد استفاده قرار گرفت. پس از این دوره تا 300 سال بعد هیچ سندی از سیگیریا یافت نمی شود، در واقع همان زمانی است که این قلعه به عنوان پاسگاه پادشاهی کندی مورد استفاده قرار گرفت.

باستان شناسان بر این باورند که این منطقه از قرن سوم قبل از میلاد مسیح مسکونی بوده است. پادشاه کاسیاپا این مکان را به عنوان پایتختش برگزید چون دید 360 درجه ای از نوک قلعه دارد و همین امرامتیاز بزرگی برای او محسوب می شد تا هنگام حمله آگاه شود. پس از چندین سال طرح ساخت یک مجتمع در بالای این صخره به ثمر رسد و این مجتمع هم به عنوان کاخ و هم قلعه عمل می کرد. این طرح باعث ساخت یک قلعه در بالای صخره و یک قلعه در قسمت پائینی یعنی سطح زمین شد.

تقریبا همه گردشگران تلاش می کنند تا به قله سیگیریا که قصر پادشاه در آن قرار دارد، برسند. یک راه پلکانی سنگی وجود دارد که از طریق آن می توان از پائین صخره به قله آن رفت.

در میانه راه، دو پنجه شیر وجود دارد که قسمتی از مجسمه یک شیر بزرگ با دهان باز است. دهان شیر ورودی کاخ است. امروزه از این اثر فقط پنجه های شیر باقی مانده است.

این مجموعه مملو بود از باغ های آبی با شکوه و کاخی یک هکتاری که بر فراز این صخره با شکوه ساخته شده بود که زیباترین و شگفت انگیزترین منظره طبیعی سریلانکا را از بالای این صخره داشته است. جالب است بدانید که دیواره های بیرونی این دژ تسخیر ناپذیر دقیقاً بر پرتگاههای اطراف این صخره ساخته شده است.

بهترین کاری که در زمان بازدید از سیگیریا در تور سریلانکا می‌توانید انجام دهید، بالا رفتن از صخره هست. حتما یک روز از سفر خود را برای دیدن این منطقه اختصاص دهید. بهترین زمان برای بودن در محل صخره صبح زود است؛ زمانی که هوا خنک و محیط خلوت‌تر است. 

بالا رفتن از صخره حدود یک ساعت زمان خواهد برد؛ اگر در زمان شلوغی بالا بروید این زمان بیشتر خواهد بود، به خصوص اگر بخواهید در طول مسیر از تمام جاذبه‌ها دیدن کرده و از آنها عکس بگیرید. 

اگر صبح زود شروع کنید، قبل از این که هوا بیش از حد گرم شود، صعود از صخره در مسیر پلکان‌ها کار آنچنان سختی نیست؛ البته که باید آمادگی جسمانی لازم برای طی کردن این مسیر 1 ساعته را داشته باشید. کفش‌های مناسب پیاده‌روی و لباس خنک، پوشش پیشنهادی برای بالا رفتن از صخره هستند.

سیگیریا؛قلمرو پادشاه کاسیاپا و از هشتمین عجایب جهان/عکس

سیگیریا؛قلمرو پادشاه کاسیاپا و از هشتمین عجایب جهان/عکس

سیگیریا؛قلمرو پادشاه کاسیاپا و از هشتمین عجایب جهان/عکس
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
ويديو
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار