gardeshban.ir

انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی هشدار داده است که کاهش سفرهای هوایی درپی شیوع ویروس کرونا در جهان برای شرکت‌های هواپیمایی بیش از ۸۴ میلیارد دلار (۶۶ میلیارد پوند) ضرر در سال جاری به دنبال خواهد داشت.
کد خبر: ۲۷۴۸۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۹-1399 March 21
گردشبان (gardeshban.ir) :
 انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی هشدار داده است که کاهش سفرهای هوایی درپی شیوع ویروس کرونا در جهان برای شرکت‌های هواپیمایی بیش از 84 میلیارد دلار (66 میلیارد پوند) ضرر در سال جاری به دنبال خواهد داشت.

این انجمن که 290 شرکت هواپیمایی عضو آن هستند، همچنین اعلام کرد که درآمد شرکت‌ها نسبت به سال 2019 نصف خواهد شد و به 419 میلیارد دلار خواهد رسید.

با وجود نشانه‌های اخیر از افزایش مجدد تقاضا برای سفرهای هوایی، این ارقام درباره ضرر و زیان شرکت‌های هواپیمایی نسبت به چیزی که در ابتدا پیش بینی شده بود بسیار بالاتر است.

به گفته این انجمن، امسال از لحاظ مالی «بدترین» سال برای شرکت‌های هواپیمایی خواهد بود.

انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی همچنین اعلام کرد که پیش بینی می‌شود خطوط هوایی امسال هر روز 230 میلیون دلار از دست بدهند چرا که تعداد مسافران هوایی به 2.25 میلیارد نفر می‌رسد که تقریباً نسبت به سال گذشته نصف شده است.

این امر بیش از یک دهه رشد را در صنعت هواپیمایی از بین می‌برد و آن را به سطح سال 2006 باز می‌گرداند.

این انجمن همچنین اعلام کرده است که این صنعت در سال آینده دوباره شاهد ضرر و زیان خواهد بود، اما با شروع درآمد دوباره و افزایش تعداد مسافران به سطح سال 2014، ضرر و زیان‌ها به 15.8 میلیارد دلار خواهد رسید.
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
ويديو
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار