gardeshban.ir

آیا تا به حال به اقامت در یکی از تاریخی‌ترین هتل‌های جهان فکر کرده‌اید؟ با این کار می‌توانید تجربه‌ای به یادماندنی و متفاوت داشته باشید.
کد خبر: ۲۸۲۷۷
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۹-1399 April 11
گردشبان (gardeshban.ir) :
اگر به تاریخ علاقه داشته باشید، می‌توانید در باغ‌های «کاخ راجستانی» (Rajasthani) در میان طاووس‌ها کریکت بازی کنید یا در آبگرم‌های یک هتل ژاپنی که هزار سال قبل شروع به کار کرده تمام دغدغه‌هایتان را دور بریزید. برای آشنایی بیشتر با تاریخی‌ترین هتل‌های جهان با ما همراه شوید.

نیشیاما اونسن کیونکان، ژاپن

«نیشیاما اونسن کیونکان» (Nishiyama Onsen Keiunkan) در ژاپن قدیمی‌ترین هتل جهان است که در سال ۷۰۵ میلادی تأسیس شد و از آن زمان بین ۵۲ نسل یک خاندان دست به دست چرخیده است؛ اما این شجره‌ نامه تاریخی تنها دلیل بازدید از اینجا نیست. به خاطر موقعیت این هتل در بالای کوه، آبگرم‌هایی که هزاران لیتر آب معدنی داغ را به بیرون پمپ می‌کنند در کنار محیط صلح آمیز آن، دلیل اصلی انتخاب آن توسط گردشگران است. می‌توانید در مسیری قدم بگذارید که سامورایی‌ها و شوگان‌های افسانه‌ای از آن‌ عبور کرده‌اند و از آبگرمی لذت ببرید که روزگاری مرهم بدن زخمی از جنگ آن‌ها بوده است.

اقامت در تاریخی‌ترین هتل‌های جهان/تصاویر

کاخ رامباغ، هند

«کاخ رامباغ» (Rambagh Palace) در هند در گذشته خانه مهاراجه جایپور بوده و در سال ۱۸۳۵ ساخته شد. این مجموعه ۱۹ هکتاری که امروزه یک هتل شده، هنوز هم شکوه و زیبایی گذشته‌اش را حفظ کرده است. اقامت در سوئیت‌هایی که میزبان «شاهزاده چارلز» یا «جکی کندی» بوده‌اند، صرف چای بعد از ظهری در تراس و بازی کریکت در میان طاووس‌ها یا تماشای غروب خورشید به همراه یک نوشیدنی در باغ‌های اینجا می‌تواند تجربه‌ای بی‌همتا باشد.

اقامت در تاریخی‌ترین هتل‌های جهان/تصاویر

کلایودن هاوس، انگلیس

«کلایودن هاوس» (Cliveden House) در کرانه «رود تیمز» در «باکینگهام شایر» (Buckinghamshire) در انگلیس واقع شده و در گذشته دوک‌ها، کنتس‌ها، ارل‌ها، شاهزاده‌ها و خاندان سلطنتی آستور در آن زندگی کرده‌اند. البته در نهایت این سرنوشت به هتلی که امروزه می‌بینید ختم شده است. تقریباً هر پادشاه بریتانیایی از زمان جرج اول در اینجا اقامت داشته اما دیوارهای زر ورقی، زره‌های جنگی و پلکان تراشیده شده از چوب ماهوگانی آن از رسوایی‌های امور تاریخ سیاسی این سرزمین نیز با خبر بوده و برگ‌های مهمی از تاریخ در آن رقم خورده است.

اقامت در تاریخی‌ترین هتل‌های جهان/تصاویر

کاخ کوپاکابانا، برزیل

«کاخ کوپاکابانا» سازه‌ای آرت دکویی است که در سال ۱۹۲۳ درست در کنار ساحل کوپاکابانا در برزیل ساخته شد. این بنا را معماری فرانسوی طراحی کرد و ترکیبی از سبک‌های اروپایی و لاتین را در سر درش می‌توانید ببینید. این هتل با حضور در یک فیلم معروف در سال ۱۹۳۳ به شهرت زیادی رسید و مهمانان زیادی مانند آلبرت انیشتین، نلسون ماندلا، مرلین مونرو یا پرنسس دایانا آن را برای اقامت خود انتخاب کردند.

اقامت در تاریخی‌ترین هتل‌های جهان/تصاویر

هتل امپریال توکیو، ژاپن

«امپریال هتل توکیو» (Imperial Hotel Tokyo) در سال ۱۸۹۰ آغاز به کار کرد و توسط یک معمار مشهور آمریکایی به نام «فرانک لوید رایت» (Frank Lloyd Wright) طراحی شد. اگر چه نمای بیرونی اصلی آن را بارها تخریب و بازسازی کرده‌اند، اما تالارهایش هنوز هم شاخصه‌های مهمی از دوران اولیه را نگهداری کرده و می‌توانید از تماشای کاشی‌های سفالی و چینی‌های بی‌قیمتش لذت ببرید.

اقامت در تاریخی‌ترین هتل‌های جهان/تصاویر
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
ويديو
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار