gardeshban.ir

رئیس پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار تاریخی گفت: بازنگری مداوم تمامی دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های تهیه شده و ابلاغی در زمینه مقابله با ویروس در موزه‌ها انجام می‌شود.
کد خبر: ۲۸۵۰۴
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹-1399 April 17
گردشبان (gardeshban.ir) :
غلامرضا رحمانی رئیس پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار تاریخی گفت: از اولین اطلاعیه‌های رسمی در خصوص شرایط ویژه، این پژوهشکده به منظور پاسخگویی به نیازهای تخصصی میراث فرهنگی و گردشگری، وارد عمل شد و با تشکیل تیمی متشکل از تخصص‌های مختلف و مرتبط، اولین پروتکل مقابله با کرونا ویروس در محیط‌های موزه‌ای را منتشر کرد.

وی با بیان اینکه به دلیل ماهیت این ویروس، هنوز ناشناخته‌های زیادی در رابطه با آن وجود دارد و هر روز ابعاد تازه ای از رفتار و ویژگی‌های آن شناسایی می‌شود تصریح کرد: به همین دلیل بازنگری مداوم تمامی دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های تهیه شده و ابلاغی در این زمینه و به روز نگهداشتن آن‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

رحمانی گفت: به همین دلیل پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار تاریخی و فرهنگی، علاوه بر آنکه با تهیه ویدئوهای آموزشی مرتبط با راهنمای منتشر شده سعی در فهم بهتر و تشریح ساده‌تر مطالب دارد، به طور مداوم نیز رویکردهای مقابله‌ای را بر اساس آخرین اطلاعات به روز خواهد کرد.

به اعتقاد وی، برخورد علمی در طراحی و ارائه راهبردهای حفاظتی و پیشگیری در این مورد بسیار مهم بوده و پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار تاریخی – فرهنگی به عنوان اولین مرجع ارائه کننده راهنما در این زمینه نسبت به انتشار اطلاعات بر اساس منابع موثق و قابل اتکاء حاصل از آخرین اطلاعات و دستاوردها حساسیت ویژه‌ای دارد.

نسرین نوحی باباجان عضو هیئت علمی و سرپرست تیم تهیه