gardeshban.ir

بعد از شیوع کرونا، اجرا قرنطینه و بروز مشکلات اقتصادی، حالا بخش‌های تجاری «موزه تیت» و «نگارخانه ملی لندن» صدها نفر از کارکنان خود را تعدیل می‌کنند.
کد خبر: ۲۸۷۶۸
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹-1399 April 23
گردشبان (gardeshban.ir) :

احتمال تعدیل بیش از ۲۰۰ نیروی بخش تجاری موزه تیت انگلستان  قوت گرفته و اتحادیه خدمات عمومی و تجاری انگلیس (PCS) نسبت به این ااتفاق هشدار داده بود. لیورپول و سنت ایوز مسئولیت خرده‌فروشی، پذیرایی و خدمات انتشاراتی را در چهار نگارخانه تیت در لندن برعهده دارد.

به گفته استیون وارویک، دبیر این اتحادیه بخش تجاری موزه تیت اواسط ماه ژوئن (خرداد ماه) برنامه‌های خود برای صرفه‌جویی یک میلیون پوندی در هزینه‌ها در سال مالی جاری را با کارکنانش در میان گذاشت. عمده کارکنانی که در معرض خطر تعدیل قرار دارند، کارمندان موقت یا قراردادی حوزه خرده‌فروشی هستند.

این اتحادیه کارزاری راه‌اندازی کرده است تا موزه تیت که صاحب این بخش است را مجاب کند به مساله ورود کرده و جلو این اخراج‌ها را بگیرد. به گفته وارویک، موزه تیت که از بسته حمایتی ۱۰۰ میلیون پوندی دولت انگلیس برای موسسات فرهنگی بهره‌مند است، می‌تواند هزینه‌های اضافی مربوط به بخش تجاری را نیز به دوش بکشد. اگر این پول قرار نیست برای کارکنان خرج شود، پس برای چه چیزی هزینه خواهد شد؟

شماری از کارکنان بخش تجاری موزه تیت که نخواستند نامشان فاش شود، نگرانی‌های خود در خصوص استاندارد دوگانه در رفتار بین موزه دولتی و بازوی خرده‌فروشی آن که خصوصی است ابراز کرده و همچنین به احتمال آن‌که در موج تعدیل‌ها در حق کارکنان سیاه‌پوست و دیگر اقلیت‌های نژادی اجحاف شود، اشاره کردند.

اتحادیه خدمات عمومی و تجاری انگلیس تاکنون موفق شده تا برای ارائه طرحی درباره همکاری فوری دولت با اتحادیه‌ها در جلوگیری از اخراج کارمندان، حمایت هشت نماینده را جلب کند.  

شرکت خصوصی NGC که اداره فروشگاه‌ها، کافه، رستوران و امور انتشاراتی نگارخانه ملی لندن را برعهده دارد نیز این روزها با توجه به خسارت اقتصادی ناشی از شیوع کرونا، به فکر کاهش هزینه‌ها به طرق مختلف، از جمله تعدیل نیرو، افتاده است.

در بیانیه NGC آمده است این شرکت باید خود را سبک کند تا بتواند کاهش درآمدها در چند سال آینده را تاب بیاورد. در حال حاضر این شرکت ۸۸ نیرو دارد که می‌خواهد ۲۴ نفر از آنان را از پست‌هایی تعدیل کند که تا آینده قابل پیش‌بینی به دلیل کرونا با کاهش در فعالیت‌ روبه‌رو خواهند بود. این مشاغل در دوره قرنطینه خانگی همگی از حمایت‌های طرح مرخصی اجباری دولت لندن برخوردار بودند.

روزنامه هنر نوشت، بنابر اعلام سخنگو نگارخانه ملی لندن از نیروهای خود نگارخانه کسی تعدیل نخواهد شد.پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم