gardeshban.ir

آبشارهای قلعه تل شاما ۲ آبشار به نام‌های آبشار تنگ آبی اول و دوم در استان خوزستان قرار دارد.
کد خبر: ۲۸۹۲۳
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ تير ۱۳۹۹-1399 April 27
گردشبان (gardeshban.ir) :
2 تا 3 ساعت پیاده روی و دره نوردی شما را به منطقه ای زیبا در دل رشته کوه زاگرس می رساند که شرح زیبایی آن را تنها با دیدن آن و شاید با تصاویر زیر بتوان توصیف کرد. 

در اوج گرما و شرجی خوزستان در طول مسیر و منطقه تنگ کرد نسیم خنک و دمایی حدود 20 درجه را تجربه می کنید. 

در تنگ کرد آبشار های زیبایی که ارتفاع بعضی از آنها بیش از 15 متر است به وجود آمده و درختانی همچون بلوط و بن و کلخنگ و انجیر و مو و گردو و ... وجود دارد

«تنگ کرد» یا «تنگ آبی»، تنگه ای طولانی است که با شیبی تند دامنه جنوب غربی کوهستان منگشت را شکافته است. 

از قلعه تل، شهری بین ایذه و باغملک در خوزستان، به روستای «تکیه» که رسیدید 4 کیلومتر جاده ای خاکی را باید طی کنید تا به زیارتگاه دو امامزاده  با نام های امامزاده کلبور سوار و امامزاده سید احمد برسید، پس از آن است که ماجرا آغاز می شود. 

2 تا 3 ساعت پیاده روی و دره نوردی شما را به منطقه ای زیبا در دل رشته کوه زاگرس می رساند که شرح زیبایی آن را تنها با دیدن آن و شاید با تصاویر زیر بتوان توصیف کرد. در اوج گرما و شرجی خوزستان در طول مسیر و منطقه تنگ کرد نسیم خنک و دمایی حدود 20 درجه را تجربه می کنید. 

در تنگ کرد آبشار های زیبایی که ارتفاع بعضی از آنها بیش از 15 متر است به وجود آمده و درختانی همچون بلوط و بن و کلخنگ و انجیر و مو و گردو و ... وجود دارد . مسیر این تنگه طولانی و سنگلاخ و در بعضی مواقع صعب العبور است. 

وجه تسمیه این منطقه به این خاطر است که سکونتگاه اولیه طایفه کرد حسین خانی می باشد که از منطقه کردستان ایران به این سرزمین مهاجرت کرده اند.

آبشار «تنگه کرد» در قلعه تل خوزستان + عکس

آبشار «تنگه کرد» در قلعه تل خوزستان + عکس

آبشار «تنگه کرد» در قلعه تل خوزستان + عکس

آبشار «تنگه کرد» در قلعه تل خوزستان + عکس

آبشار «تنگه کرد» در قلعه تل خوزستان + عکس
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
ويديو
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار