gardeshban.ir

عجله دارید. به هر دلیلی می خواهید هر چه زودتر چمدان سفر را ببندید و به راه بیافتید. اما در این میان فراموش می کنید که قسمت مهمی از وسایل مورد نیازتان را فراموش کرده اید. جای این که بسته وسایل و لوازم بهداشتی تان را کامل جمع کنید، بیش تر لباس برای گشت و گذار در چمدان جا داده اید که البته نصف بیش ترشان در سفر به کارتان نخواهد آمد.
کد خبر: ۲۸۹۶۷
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ تير ۱۳۹۹-1399 April 28
گردشبان (gardeshban.ir) :
بسیاری از وسایل فراموش شده هستند که از حجم و ابعاد کمی برخوردارند اما اگر نباشند، سفر مان کمی عذاب آور می شود. به هتل می رسید و متوجه می شوید که در واحد اقامتی تان خمیردندان وجود ندارد و این سوال برای تان پیش می آید که چرا در هتل ها خمیردندان وجود ندارد؟ در این فرصت می خواهیم به این سوال پاسخ دهیم.


از هتل می توان خدمات بسیاری دریافت کرد. بنا بر قدرت و جایگاه و تعداد ستاره های هتل مورد نظرتان می توانید از امکانات بسیاری در طول مدت اقامت تان برخوردار شوید. تعدادی از هتل ها استخرهای روباز و سرپوشیده تا سونا و چکوزی و حتی گاهی یک شهربازی و زمین گلف را در خود جا داده اند و این امکانات را در اختیار مسافران خود قرار می دهند. 

واحدهای اقامتی هر کدام به تنهایی می توانند به عنوان یک برگه اعتباری آبروی هتل را بخرند و گاهی هم پیش می آید که برای هتل با تمام تجهیزاتش، همان واحد اقامتی می تواند موج شکایات میهمانان را به همراه داشته باشد. یکی از امکاناتی که تقریبا می توان گفت که هر هتلی در اختیار میهمانان خود قرار می دهد، بسته وسایل بهداشتی است که شامل وسایلی مانند شامپو و صابون و حوله می شود و برای هر نفر به طور جداگانه در واحد اقامتی شما قبل از ورود تان به هتل آماده می شود. 

شب موقع خواب یا بعد از میل یک وعده شام مفصل می خواهید دندان های تا را مسواک بزنید. 

به سراغ بسته وسایل بهداشتی شخصی تان می آیید و می بینید خبری از خمیردندان نیست و به ناچار یا باید به حالتی کلافه شب را به صبح برسانید و یا اگر وقت دارید به اولین مغازه شهر مقصد تان سری بزنید و خمیردندان را خریداری کنید. اول کمی دلخور می شوید که چرا در عوض آن همه پولی که هتل بابت اقامت از شما دریافت کرده، خدماتی درخور را به شما ارائه نمی دهد و همه این دلخوری ها تنها به خاطر نبود خمیردندان است. 

قبل از این که به دلیل اصلی این که چرا در هتل ها خمیردندان وجود ندارد؟ بپردازیم، فراموش نکنید که این وسیله کارآمد را قبل از شروع سفر در چمدان خود قرار دهید.

وسایل یک بار مصرف و هزینه ها

یکی از جاهایی که انسان اسراف را به سر حد ممکن می رساند زمانی است که در هتل اقامت دارد. در یکی از گزارشاتی که از کمک به زاغه نشینان آفریقا خبر می داد، نکته ای جالب توجه به چشم می خورد؛ مردی اروپایی که از قشر متوسط و نه ثروتمند بود در یکی از شهرهای نه چندان مطرح اروپایی زندگی می کرد و عجیب این جای داستان بود که این مرد اروپایی یکی از مهم ترین افراد در کمک به زاغه نشینان آفریقایی به حساب می آمد. 

کاری که این مرد کرده بود کاملا مرتبط با همین قاعده اسراف میهمانان هتل ها بود. مرد اروپایی توانسته بود با ذوب کردن صابون های استفاده نشده هتل ها بعد از خروج مسافران، به اندازه ای قالب های صابون درست کند که تا یک سال تمام زاغه های آفریقا را بی نیاز از تهیه صابون برای شستشو کند. جدا از اسراف بسیاری از مسافران هتل و استفاده نکردن آن ها از خمیردندان های تعبیه شده، هزینه هر بار به اصطلاح شارژ کردن این وسیله برای هتل هزینه ای هنگفت را به همراه دارد و ثابت شده که در بلند مدت می تواند حتی به هتل آسیب اقتصادی نیز وارد کند. 

چه خمیردندان و چه مسواک هر دو جز گران ترین مواردی یک بار مصرفی هستند که یک هتل می تواند تهیه کند.

هتل های پرستاره

سوال دیگری که مطرح می شود این است که هتل های پرستاره و گران قیمت و به اصطلاح لاکچری چه؟ آن هم چنین دلایلی را برای فراهم نکردن خمیر دندان در مقابل این سوال که چرا در هتل ها خمیر دندان وجود ندارد؟ دارند. 

حتی هتل هایی که پنچ ستاره و چهار ستاره دلایل خود را برای فراهم نکردن خمیردندان دارند. حوله، صابون، وسایل موردنیاز برای دوش گرفتن و حتی تورهای نگهدارنده این وسایل با معروف ترین برندها در هتل های گران قیمت تعبیه می شوند اما مسئله این جا است که باز هم برای این دسته از هتل ها صرفه اقتصادی برای تهیه خمیردندان ندارند. اما تفاوتی که در هتل های گران قیمت با دیگر هتل ها در تهیه خمیردندان دارند این است که چنان چه در واحد اقامتی خود خمیردندان نداشتید می توانید سری به بخش پذیرش هتل بزنید و از کارکنان این بخش، خمیردندان بخواهید. 

این قانون به طور مشابه برای خمیر اصلاح، دستمال اضافه برای سرویس بهداشتی و مسواک نیز صادق است. از درخواست این موارد خجالت نکشید و از بخش پذیرش در صورت نیاز موارد نام برده را درخواست کنید.
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار