gardeshban.ir

کره شمالی مدعی پیشرفت‌های چشمگیر در ساخت واکسن ضد کرونا شد و اعلام کرد دانشمندان این کشور در حال انجام آزمایش‌های بالینی برای ساخت واکسن کرونا (COVID-۱۹) هستند.
کد خبر: ۲۸۹۹۵
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ تير ۱۳۹۹-1399 April 28
گردشبان (gardeshban.ir) :

کره شمالی مدعی پیشرفت های چشمگیر در ساخت واکسن ضد کرونا شد و اعلام کرد دانشمندان این کشور در حال انجام آزمایش های بالینی برای ساخت واکسن کرونا (COVID-۱۹) هستند.

کره‌شمالی مدعی پیشرفت در ساخت واکسن کرونا شد

شورای تحقیقات علوم پیونگ یانگ روز شنبه در مطلبی که تارنمای میرای (mirae) منتشر کرد آورده است این واکسن توسط یک موسسه زیست شناسی پزشکی تحت نظارت آکادمی علوم پزشکی کره شمالی و با روش آنزیم تبدیل کننده آنژیوتانسین ۲ (ACE۲) (angiotensin-converting enzyme 2) در دست ساخت است.

کره شمالی تاکید کرده است این واکسن مرحله آزمایش روی حیوانات را با موفقیت پشت سرگذاشته است و اکنون در مرحله آزمایش بالینی است.

این کشور که تا کنون حتی یک مورد مثبت از ابتلا به ویروس کرونا را هم گزارش نکرده است می گوید دانشمندان کره شمالی در حال بحث در مورد انجام مرحله سوم مطالعات بالینی این واکسن هستند.

کره شمالی همچنین گفته است که شاخه مهندسی زیست فناوری آکادمی علوم دولتی نیز در حال انجام تحقیق برای توسعه واکسن ویروس کرونا است.

گزارش در پایان آورده است با این حال، متخصصان با توجه به شرایط مالی و پزشکی کره شمالی، در مورد واکسن ساخت این کشور شک و تردید دارند.

سازمان بهداشت جهانی پیشتر اعلام کرده بود که ۱۳ نوع واکسن کرونا در کشورهای مختلف در دست ساخت است.

پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
ويديو
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار