gardeshban.ir

وقتی درباره اشیای ممنوعه و چیز‌هایی که نباید با خود به فرودگاه ببرید صحبت می‌شود، فهرست طولانی پیش روی مسافران قرار می‌گیرد، زیرا پرسنل امنیتی فرودگاه مانع از عبور بسیاری از موارد می‌شوند.
کد خبر: ۲۹۲۱۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۲ مرداد ۱۳۹۹-1399 May 02
گردشبان (gardeshban.ir) :
برخی اشیای دیگر، هرچند غیر منتظره هستند، امنیت فرودگاه به شما امکان می‌دهد تا آن‌ها را جا به جا کنید و اگر مقررات هواپیمایی اجازه دهد آن‌ها را با هواپیما حمل کنید!

در این لیست عجیب‌ترین چیز‌هایی را که مجاز به حمل و عبور از آن‌ها در فرودگا‌های آمریکا هستید بدون اینکه با مشکلی بربخورید را خواهید خواند:

۱. شاخ حیوانات

شاخ گوزن که برخی برای هدیه دادن به دوستان خود حمل می‌کنند، اجازه جا به جایی در فرودگاه را دارد، تنها کاری که باید بکنید این است که مطمئن شوید اندازه این شاخ‌ها با کابین سقفی هواپیما هماهنگی دارد یا نه؛ به هر حال امنیّت فرودگاه فکری به حال این موضوع خواهد کرد.

۲. استخوان‌های اسکلتی مصنوعی

شاید بخواهید دلیل واقعی اجازه استخوان‌های مصنوعی را در بخش امنیتی TSA فرودگاه بدانید، اما عبور این مورد از بخش امنیتی فرودگاه آمریکا با هیچ مشکلی روبرو نخواهد شد.

۳. توپ‌های ورزشی

شما مجاز هستید از طریق امنیت فرودگاه، توپ بیس بال، فوتبال و سایر توپ‌ها را در چمدان خود حمل کنید؛ هرچند عجیب است که شما یک توپ بزرگ را در چمدان خود حمل نمایید و فضای زیادی را اشغال کنید، اما چنین امری ممکن است و مشکلی ندارد.

۴. زنجیر و پمپ‌های دوچرخه

بخش امنیت در فرودگاه‌های آمریکا به شما امکان می‌دهد زنجیر و پمپ‌های دوچرخه را حمل کنید، اما اگر می‌خواهید یک دوچرخه کامل را بیاورید، ابتدا باید با شرکت هواپیمایی مذکور تماس بگیرید.

۵. توپ‌های بولینگ

اگر یک توپ بولینگ و وسایل مخصوص بازی را در چمدان خود حمل می‌کنید، باید آن‌ها را در یک چمدان جداگانه قرار دهید. قوانین TSA آمریکا می‌گوید قرار دادن تجهیزات ورزشی که می‌تواند به عنوان باتوم مورد استفاده قرار گیرد در داخل کابین ممنوع است، اما در قسمت چمدان‌های ثبت و بازرسی شده ممنوعیتی برای آن وجود ندارد.

۶. تخم مرغ خام

اگر می‌خواهید ریسک شکستن یکی از تخم مرغ‌ها و ایجاد هرج و مرج و بوی نامطبوع در هواپیما را تجربه کنید، از آوردن یک کارتن تخم مرغ تازه دریغ نکنید، زیرا امنیت فرودگاه شما را از این کار باز نمی‌دارد! ممکن است از شما خواسته شود برای جلوگیری از ورود اشیای ممنوع و در مسیر عبور از اشعه ایکس، تخم مرغ‌ها را از چمدان خود جدا بیرون بیاورید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که تخم مرغ‌ها را در یک مکان در دسترس نگه دارید.

۷. ماهی زنده

ماهی‌های زنده، در صورتی که در یک ظرف شفاف آب قرار بگیرند، اجازه عبور از بخش امنیت فرودگاه آمریکا را دارند و شما می‌توانید بعد از بازرسی از امنیت فرودگاه آن‌ها را با خود به درون هواپیما حمل کنید و در صورت تمایل می‌توانید خرچنگ زنده نیز بیاورید! البته برخی از شرکت‌های هواپیمایی محدودیت‌هایی را برای مسافرینی با یک خرچنگ دریایی زنده اعمال می‌کنند، بنابراین قبل از آوردن خرچنگ، حتماً با هواپیمایی تماس بگیرید!

۸. چرخ خیاطی و سوزن‌های دوخت

چرخ خیاطی‌ها می‌توانند بزرگ باشند؛ بنابراین اطمینان حاصل کنید که هواپیمایی به شما امکان می‌دهد آن‌ها را داخل کابین حمل کنید. وسایل خیاطی از سوزن و نخ‌های دوخت، در بسته‌های قابل حمل مجاز است، فقط مطمئن شوید که آن‌ها را به درستی جاسازی کنید تا به کسی آسیب نرساند.

۹. دستگاه تفنگی تاتو

با کمال تعجب، امنیت فرودگاه ایالات متحده امکان حمل وسیله خال کوبی در چمدان‌های مسافر را می‌دهد. اگر مسافر بخواهد جوهر تاتو را وارد کند، باید اطمینان حاصل کند که مقدار آن کمتر از ۳.۴ اونس برای حمل در داخل کابین است.

مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
ويديو
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار