gardeshban.ir

براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، مشخص شدن تکلیف ارز زائران حج 99 صورت پذیرفت.
کد خبر: ۲۹۵۵۶
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹-1399 May 10
گردشبان (gardeshban.ir) :
در نشست شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت، رئیس این سازمان اعلام کرد: با موافقت هیأت دولت، ارز اختصاص یافته برای زائران حج 99 به صورت سپرده برای حج سال آینده باقی خواهد ماند.

علی رضا رشیدیان گفت: با توجه به موافقت دولت، هزینه ارزی زائرانی که امسال ثبت نام کرده اند و وجه آن را به صورت کامل واریز شود، برای حج آینده افزایش نخواهد داشت.

قربان میرزایی، سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان حج و زیارت نیز با بیان اینکه وجه دریافتی از مرحله اول ثبت نام زائران امسال برای خرید دو سوم دلار مورد نیاز، تهیه و به حساب بانک مرکزی واریز شده است، گفت: مبلغ ریالی برای خرید باقیمانده هزینه ارزی از محل دریافت مرحله دوم وجه ثبت نام زائران تامین خواهد شد.

اکبر رضایی، سرپرست معاونت حج و عمره سازمان حج و زیارت هم در این رابطه اظهار کرد: برای دریافت مرحله دوم وجه ثبت نام در روزهای آینده اطلاع رسانی انجام خواهد شد و زائران برای واریز این مبلغ آمادگی داشته باشند.

حجت الاسلام نواب، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت خواستار اطلاع رسانی به زائران، مدیران و روحانیون کاروان ها در این خصوص شد و اقدامات و پیگیری های انجام شده را برای حفظ حقوق زائر دانست.

نواب یادآور شد: در سال 66 جمع زیادی از ضیوف الرحمان که میهمان پروردگار در سرزمین امن الهی بودند، بدست عربستان به شهادت رسیدند.

سازمان حج و زیارت که هزینه سفر حج را قسطی کرده بود، در مرحله نخست مبلغی بالغ بر 25 میلیون تومان از زائران دریافت کرد. این سازمان نرخ پایه ارز مصرفی حج را اعلام نکرده است.

رئیس سازمان حج و زیارت پیشتر گفته بود: در صورت تایید شورای عالی حج، اگر 87 هزار و 550 زائر انصراف ندهند، سال آینده با قیمت ارز مصوب سال 99 به حج اعزام می شوند.

رشیدیان بعد از لغو حج نیز اعلام کرد که 1822 میلیارد تومان مجموع هزینه دریافتی از زائران بود که 1800 میلیارد تومان آن برای خرید ارز مورد نیاز این سفر داده شد و این پول در بانک مرکزی ذخیره خواهد شد.
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
ويديو
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار