gardeshban.ir

شفق های قطب جنوب نیز وجود دارند، اینجاست که می توانید آنها را پیدا کنید. شاید شما در مورد نورهای معروف شمال، یکی از زیباترین عجایب طبیعی زمین شنیده باشید.
کد خبر: ۳۱۲۳۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹-1399 June 24
گردشبان (gardeshban.ir) :
این پدیده عجیب باعث ایجاد رنگ های مسحورکننده در سراسر آسمان تاریک شب می شود که مردم برای دیدن آن حاضر می شوند به دوردست ترین نقاط سفر کنند. اما آیا می دانید شفق های قطب جنوب نیز وجود دارند؟

این شفق قطبی در نیمکره جنوبی و با همان دلایل طبیعی شفق قطبی شمال تشکیل می شود. وقتی ذرات خورشیدی با جو زمین که از اکسیژن و نیتروژن تشکیل شده برخورد می کنند، باعث واکنشی می شود که در طول موج های مختلف تابش هایی را منتشر می کند و باعث ایجاد رنگ های زیبا در آسمان شب می شود.

شفق‌های قطبی جنوب را می توان به بهترین وجه در مناطقی مانند نیوزیلند، تاسمانی و قطب جنوب مشاهده کرد، بنابراین ممکن است بخواهید این مکان ها را به لیست سفر خود اضافه کنید.

خواه به دنبال شفق های شمالی باشید یا به دنبال شفق های جنوبی، هر چه به قطب های زمین نزدیکتر باشید احتمال تجربه این مناظر زیبا بیشتر خواهید بود. بهترین زمان برای نمایش شفق‌های قطبی جنوبی، در پاییز و زمستان و در نیمکره جنوبی از مارس تا سپتامبر است.
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
ويديو
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار